Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om tiltak for å redusera ulukker som følgje av _bruk av fyrverkeri_ kvar nyttårshelg, t.d. redusera utsalstida
Datert: 26.02.2004
Besvart: 03.03.2004 av justisminister Odd Einar Dørum

Oddbjørg Ausdal Starrfelt (A): Det skjer mange ulukker med til dels alvorlege personskader som fylgje av bruk av fyrverkeri kvar nyttårshelg. Eit aktuelt tiltak for å redusera dette, er å redusera utsalstida til 1, ev. 2 dagar før nyttår slik ca. 20 ordføraren, hovudsakeleg frå Rogaland, har teke til orde for.
Kva er statsråden si haldning til dette?