Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om konsekvenser ved å fjerne _refusjonsordningen for audiopedagog eller logoped_, som sikrer brukerne hjelp uavhengig av bostedskommunens økonomi
Datert: 28.02.2007
Besvart: 07.03.2007 av helse- og omsorgsminister Sylvia Brustad

Harald T. Nesvik (FrP): Personer med stemmelidelser, språkvansker og hørselshemminger kan i dag få hjelp av audiopedagog eller logoped etter gjeldende bestemmelser i folketrygdloven § 5-10. Dette sikrer brukerne hjelp uavhengig av bostedskommunens økonomi. Denne refusjonsordningen er nå foreslått fjernet i en høringsrunde som nå er avsluttet. I den forbindelse har mange sentrale høringsinstanser advart mot de negative konsekvensene en slik endring vil kunne medføre.
Hva vil statsråden foreta seg i denne saken?