Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om hvor tidlig det er realistisk at et _gasskraftverk kan stå ferdig i Midt-Norge_, når forutsetningene er CO¨2-håndtering fra dag 1 og at staten ikke vil bidra til å skaffe gass
Datert: 13.12.2007
Besvart på vegne av: Olje- og energiministeren
Besvart: 19.12.2007 av landbruks- og matminister Terje Riis-Johansen

Tord Lien (FrP): Ifølge Adresseavisen 7. desember uttaler LOs leder Roar Flåthen under desemberkonferansen i Kristiansund torsdag 6. desember at "Bare en utbygging av gasskraftverk i Fræna, Tjeldbergodden og Skogn kan gi Midt-Norge mulighet til å bli selvforsynt med energi". Olje- og energiministeren har slått fast at et nytt gasskraftverk i Midt-Norge skal ha CO2-håndtering fra dag 1. og at staten ikke vil bidra til å skaffe gass.
Med disse forutsetningene hvor tidlig er det realistisk at et gasskraftverk kan stå ferdig i Midt-Norge?