Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om hvorvidt statsråden er enig i at man kunne ha _forebygget flere overfallsvoldtekter_ og etterforsket flere voldtekter dersom man hadde tilbudt alle politistudentene jobb
Datert: 03.11.2011
Besvart: 09.11.2011 av justisminister Knut Storberget

Jørund Rytman (FrP): De siste årene har vi sett en markant økning i overfallsvoldtekter. Spesielt i Oslo, men også i Drammen. Samtidig vet vi at Norge har lav politidekning. Til VG 21. april 2011 karakteriserer justisministeren voldtekt som "nesten-drap". Det er jeg enig i. I dag har vi rundt 100 nyutdannende politistudenter som ikke har blitt ansatt i politiet.
Er statsråden enig i at man kunne ha forebygget flere overfallsvoldtekter, og etterforsket flere begåtte voldtekter dersom man hadde tilbudt alle politistudentene jobb?