Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om hva _EU-domstolens nye avklaring om datalagringsdirektivet_ vil ha å si for en eventuell innføring eller nye vurderinger av innføring i Norge
Datert: 12.12.2013
Besvart: 18.12.2013 av samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen

Audun Lysbakken (SV): I Computerworld 12. august 2013 sa Bård Hoksrud: "Frp har hele tiden ment at Norge uansett burde ventet med vedtaket for å se hvordan dette spiller ut i EU. Vi skjønte ikke hvorfor det var så viktig å haste et direktiv gjennom, som fortsatt diskuteres og evalueres i EU." Senere har statsråden sagt at saken ikke skal opp til ny vurdering.
Hva vil EU-domstolens nye avklaring om datalagringsdirektivet ha å si for en eventuell innføring eller nye vurderinger av innføring i Norge?