Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Langs fv. 13 i Oppland har en grunneier tilbudt seg å bygge gratis fortau på toppen av en vann- og avløpstrasé over en strekning på 2 km. Statens vegvesen mener at fortau ikke kan bygges ved fartsgrense 80 km/t da det kan gi 'falsk trygghet for dem som ferdes på fortauet'. Samtidig nektes kommunen nedsatt fartsgrense pga. lav årsdøgnstrafikk. Mener statsråden at det er bedre med fotgjengere gående langs en smal vei uten fortau i 80 km/t framfor fotgjengere gående på et opparbeidet fortau langs en vei i 80 km/t?
Datert: 10.11.2014
Spørsmålet er trukket tilbake

Anne Tingelstad Wøien (Sp): Langs fv. 13 i Oppland har en grunneier tilbudt seg å bygge gratis fortau på toppen av en vann- og avløpstrasé over en strekning på 2 km. Statens vegvesen mener at fortau ikke kan bygges ved fartsgrense 80 km/t da det kan gi 'falsk trygghet for dem som ferdes på fortauet'. Samtidig nektes kommunen nedsatt fartsgrense pga. lav årsdøgnstrafikk.
Mener statsråden at det er bedre med fotgjengere gående langs en smal vei uten fortau i 80 km/t framfor fotgjengere gående på et opparbeidet fortau langs en vei i 80 km/t?