Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
De siste årene har et økende antall kvinner gjort tjeneste i Forsvaret. Dessverre har de registrert en rekke tilfeller av uakseptable holdninger og handlinger i militæret. Forlegninger, sanitæranlegg, uniformer med mer må også tilpasses kvinnene. Kan statsråden garantere at Forsvaret er fullt ut forberedt på å ta imot første innrykk av vernepliktige kvinner juli 2016?
Datert: 14.01.2016
Spørsmålet er trukket tilbake

Olaug Vervik Bollestad (KrF): De siste årene har et økende antall kvinner gjort tjeneste i Forsvaret. Dessverre har de registrert en rekke tilfeller av uakseptable holdninger og handlinger i militæret. Forlegninger, sanitæranlegg, uniformer med mer må også tilpasses kvinnene.
Kan statsråden garantere at Forsvaret er fullt ut forberedt på å ta imot første innrykk av vernepliktige kvinner juli 2016?