Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
I Lillesandsposten 15. april sier statsråden om sitt forsøk med statlig finansiering av eldreomsorgen: 'Jeg tror ikke dette er den beste løsningen for Norge i framtiden.' Telemarksforskning mener det er umulig å måle noen effekter av forsøket, og KS anser det som verdiløst. Hvordan kan statsråden da forsvare å bruke minst 180 mill. kroner på dette, og har han noen faglig begrunnelse for dette, eller er det kun for å tilfredsstille Fremskrittspartiets prestisjeprosjekt?
Datert: 10.11.2016
Bortfaller grunnet spørrers forfall/spørrer ikke til stede

Torgeir Micaelsen (A): I Lillesandsposten 15. april sier statsråden om sitt forsøk med statlig finansiering av eldreomsorgen: 'Jeg tror ikke dette er den beste løsningen for Norge i framtiden.' Telemarksforskning mener det er umulig å måle noen effekter av forsøket, og KS anser det som verdiløst.
Hvordan kan statsråden da forsvare å bruke minst 180 mill. kroner på dette, og har han noen faglig begrunnelse for dette, eller er det kun for å tilfredsstille Fremskrittspartiets prestisjeprosjekt?