Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden
Til forsiden

Spørretimespørsmål fra Roy Steffensen (FrP) til næringsministeren

Om hvor mange bedrifter som må signere fastprisavtaler for at statsråden skal kalle ordningen en suksess, og om statsråden vil vurdere andre tiltak mot de høye strømprisene om ikke interessen tar seg opp

Datert: 12.01.2023
Besvart: 01.02.2023 av næringsminister Jan Christian Vestre

Roy Steffensen (FrP)

Spørsmål

Roy Steffensen (FrP): Interessen for fastprisavtaler virker å være forsvinnende liten ute blant bedriftene. Det kan se ut til at bedriftene synes det er lite attraktivt å binde seg i 5–7 år til priser som er 3–4 ganger høyere enn gjennomsnittet de siste 10 årene.
Hvor mange bedrifter må signere fastprisavtaler for at statsråden skal kalle ordningen en suksess, og vil statsråden vurdere andre tiltak mot de høye strømprisene om ikke interessen tar seg opp?

Les hele debatten