Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden

Om om at alle bevilgninger på statsbudsjettet 1950—51 på kr. 100 000 og derunder til anlegg, bygg, vedlikehold og anskaffelser m. m. under de enkelte departementer forvaltes slik at det gjennomsnittlig ikke brukes mer enn inntil 90 pst. av de bevilgede beløp. Stortinget forutsetter at det får en melding om gjennomføringen av denne henstilling,

Tema: Anmodninger og henstillinger til Regjeringen. (Storting 1950)

Publikasjoner tilhørende saken: Innstillinger og Beslutninger

Publikasjoner tilhørende saken: Stortingstidende

Fra hovedregister:

Om om at alle bevilgninger på statsbudsjettet 1950—51 på kr. 100 000 og derunder til anlegg, bygg, vedlikehold og anskaffelser m. m. under de enkelte departementer forvaltes slik at det gjennomsnittlig ikke brukes mer enn inntil 90 pst. av de bevilgede beløp. Stortinget forutsetter at det får en melding om gjennomføringen av denne henstilling,   innst. S. nr. 241,   S.tid. 2312.

Se originalsiden av hovedregisteret

Se saker fra samme tema:

  • Anmodninger og henstillinger til regjeringen. (1945/46-1954)

Se saker fra relaterte tema: