Hopp til støttemeny
Hopp til hovedmeny
Hopp til søk
Hopp til lokalmeny
Hopp til hovedinnhold
Hopp til bunntekst

Stortingspresidenten åpnet Jakt- og Fiskesenteret i Flå

Det var medlem nummer 88832 i Norges Jeger- og Fiskerforbund, stortingspresident Dag Terje Andersen, som fikk æren av å åpne det splitter nye Jakt- og Fiskesenteret i Flå i Hallingdal.

Stortingspresidenten fikk teste en skytesimulator. Foto: NJFF.
Stortingspresidenten fikk teste en skytesimulator. Foto: NJFF.

Nærmere 150 feststemte mennesker var samlet da det nasjonale kompetansesenteret for jakt og fiske ble åpnet 2. februar. Her skal flere tusen jegere og fiskere skal få faglig påfyll hvert år.

 

Det er Norges Jeger- og Fiskerforbund som står bak storsatsingen, i nært samarbeid med Olav Thon og Flå kommune. Ambisjonen er at Jakt- og fiskesenteret skal tilby landets bredeste opplæring i jakt, fiske og naturforvaltning.

 

– Norges Jeger- og Fiskeforbund har en lang tradisjon for opplæring av kompetente jegere og fiskere. Dette senteret vil sørge for at stadig nye generasjoner lærer seg at naturen er noe vi skal høste av og bruke aktivt. Jakt- og fiskesenteret er helt unikt i sitt slag. I dag har vi alle grunn til å være stolte, sa stortingspresidenten, som selv er en aktiv jeger og fisker på fritiden. 

 

Senteret huser alt fra skytesimulator, viltslakteri, parteringskjøkken, kennelbygg, treningsområde for jakthunder og kastedam for fluefiske.


Sist oppdatert: 07.02.2012 12:51 


Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 35 96

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no