Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Dokument nr. 15:1661 (2012-2013)
Innlevert: 23.08.2013
Sendt: 26.08.2013
Besvart: 03.09.2013 av finansminister Sigbjørn Johnsen

Jørund Rytman (FrP): Det går frem av DN 22. august at regjeringen vil bruke 50 mrd. kroner mindre enn det handlingsregelen tillater. Da må også regjeringen ha en formening om hvor mange milliarder handlingsregelen vil utgjøre for 2014.
Kan finansministeren gi anslag for hva handlingsregelen vil utgjøre 1/1-14 og gi oversikt over årlig oljepengebruk siden oppstart av fondet, vekst i oljepengebruk for hvert år og hver stortingsperiode i prosent og kroner, og veksten i oljepengebruk som andel av statsbudsjettet i prosent og kroner?

Sigbjørn Johnsen: