08.30 - 08.35
|
LANDSORGANISASJONEN I NORGE Hans-Christian Gabrielsen, 2. nestleder Olav Lie, rådgiver
|
08.35 - 08.40
|
FELLESFORBUNDET Dag Odnes, rådgiver Jørgen Kaurin, rådgiver
|
08.40 - 08.45
|
INDUSTRI ENERGI Geir Vollsæter, spesialrådgiver Johnny Håvik, rådgiver
|
08.45 - 08.50
|
EL OG IT FORBUNDET Vidar Hennum, nestleder Robert Kippe, kommunikasjonssjef
|
08.50 - 08.55
|
NHO Ingebjørg Harto, direktør næringspolitikk Per Annker-Nilssen, seniorrådgiver Christoffer Sahl, seniorrådgiver
|
08.55 - 09.00
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Torstein Schrøder, direktør Virke KBS Camilla S. Gramstad, fagsjef miljø
|
09.00 - 09.15
|
Spørsmål
|
09.15 - 09.20
|
NORSK INDUSTRI Stein Lier-Hansen Øyvind Slåke Ole Børge Yttredal
|
09.20 - 09.25
|
ENERGI NORGE Oluf Ulseth, adm.direktør Knut Kroepelien, rådgiver Eivind Heløe, direktør
|
09.25 - 09.30
|
STATKRAFT Kjetil Lund, direktør myndighetskontakt og klimapolitikk Julie Wedege, myndighetskontakt
|
09.30 - 09.35
|
SMÅKRAFTFORENINGA Knut Olav Tveit, daglig leder Bjørn Lauritzen, styreleder
|
09.35 - 09.40
|
LANDSSAMANSLUTNINGA AV VASSKRAFTKOMMUNAR - LVK Torfinn Opheim, leder Stein Erik Stinessen, juridisk sekretær
|
09.40 - 09.55
|
Spørsmål
|
10.10 - 10.15
|
KRAFTFYLKA Toini Løvseth, daglig leder
|
10.15 - 10.20
|
KONSESJONSKRAFT IKS Glenn Qvam Håkonsen, dagleg leiar
|
10.20 - 10.25
|
LANDSSAMMENSLUTNINGA AV NORSKE VINDKRAFTKOMMUNER Wenche Tislevoll, leder Karianne Lundgaard, advokat
|
10.25 - 10.30
|
SMÅKRAFT AS OG NORSK GRØNNKRAFT AS Rein Husebø, adm. direktør Anders Diep-Lynne, daglig leder
|
10.30 - 10.35
|
SOGN OG FJORDANE FYLKESKOMMUNE Jenny Følling, fylkesordførar
|
10.35 - 10.40
|
DISTRIKTENES ENERGIFORENING, DEFO Knut Lockert, daglig leder
|
10.40 - 10.45
|
NETTVERKET FOR FALLEIGARAR I VERNA VASSDRAG Terje Engvik, rådgjevar
|
10.45 - 11.00
|
Spørsmål
|
11.00 - 11.05
|
Pause
|
11.05 - 11.10
|
NORSK VARMEPUMPEFORENING Rolf Iver Mytting Hagemoen, daglig leder
|
11.10 - 11.15
|
NORSK FJERNVARME Trygve Mellvang Berg Heidi Juhler
|
11.15 - 11.20
|
NORSK SOLENERGIFORENING Ragnhild Bjelland-Hanley, generalsekretær
|
11.20 - 11.25
|
ELEKTROFORENINGEN (EFO) Per Øyvind Voie, fagdirektør næringspolitikk
|
11.25 - 11.30
|
NORSK ELBILFORENING Christina Bu, generalsekretær Morten Edvardsen, politisk seniorrådgiver
|
11.30 - 11.35
|
ELECTRIC VEHICLE UNION Rune Haaland, presisdent
|
11.35 - 11.40
|
ARCTIC ROADS AS Karine Finne
|
11.40 - 11.55
|
Spørsmål
|
11.55 - 12.00
|
ENERGIGASS NORGE Tore Woll, daglig leder
|
12.00 - 12.05
|
NORWEA Øystein Schmidt Galaaen
|
12.05 - 12.10
|
NELFO Tore Strandskog, næringspolitisk direktør Oddvin Breiteig, rådgiver
|
12.10 - 12.15
|
RØRENTREPRENØRENE NORGE Eli Heyerdahl Eide, fagsjef Energi og Miljø Anette Ramstad, kommunikasjonsrådgiver
|
12.15 - 12.20
|
OREEC (OSLO RENEWABLE ENERGY AND ENVIRONMENT CLUSTER) Trine Kopstad Berentsen, prosjektleder
|
12.20 - 12.25
|
RECS INTERNATIONAL & ECOHZ AS Tom Lindberg, styremedlem og adm.direktør
|
12.25 - 12.30
|
ENORO Anders Haakon Lier, konsernsjef Ove Myklebust, grunder
|
12.30 - 12.45
|
Spørsmål
|