Hopp til støttemeny
Hopp til hovedmeny
Hopp til søk
Hopp til lokalmeny
Hopp til hovedinnhold
Hopp til bunntekst

Stortinget - Møte mandag den 16. mars 2009 kl. 12

Dato: 16.03.2009
President: Carl I. Hagen

Formalia

Presidenten: Representantene Per Roar Bredvold og Thore A. Nistad, som har vært permittert, har igjen tatt sete.

Det foreligger to permisjonssøknader:

  • fra Venstres stortingsgruppe om sykepermisjon for representanten Vera Lysklætt fra og med 16. mars og inntil videre

  • fra Senterpartiets stortingsgruppe om velferdspermisjon for representanten Trond Lode i tiden fra og med 16. mars til og med 27. mars

Etter forslag fra presidenten ble enstemmig besluttet:

  • Søknadene behandles straks og innvilges.

  • Vararepresentantene, for Finnmark fylke Bjørg-Irene Østrem og for Rogaland fylke Magnhild Eia, innkalles for å møte i permisjonstiden.

Presidenten: Bjørg-Irene Østrem og Magnhild Eia er til stede og vil ta sete.

Valg av settepresidenter

Presidenten: Presidenten vil foreslå at det velges to settepresidenter for Stortingets møte i dag og for resten av inneværende uke – og anser det som vedtatt.

Presidenten foreslår Hans Frode Kielland Asmyhr og Solveig Horne. – Andre forslag foreligger ikke, og Hans Frode Kielland Asmyhr og Solveig Horne anses enstemmig valgt som settepresidenter for denne ukens møter i Stortinget.

Statsråd Bjarne Håkon Hanssen overbrakte 2 kgl. proposisjoner (se under Referat).

Presidenten: Representanten Trine Skei Grande vil fremsette et representantforslag.

Trine Skei Grande (V) [12:02:27]: På vegne av Gunnar Kvassheim og meg sjøl har jeg den ære å fremme et forslag om å tillate politisk reklame på norsk fjernsyn.

Presidenten: Forslaget vil bli behandlet på reglementsmessig måte.

Sakene på dagens kart (nr. 61)

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets informasjonshjørne
Telefon 23 31 35 96
Kontakt informasjonshjørnet

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no