Myhrvold, Ole André

Myhrvold, Ole André (1978-)

Political Party:
Centre Party
Member of Parliament for
Østfold 2021-2025
Member:
The Standing Committee on Energy and the Environment
Seniority:
4 years, 65 days

Go to photo gallery (in Norwegian)

Member of

The Election Committee

Member
09.10.2021 - 30.09.2025

The Delegation to the Nordic Council

Substitute member
28.10.2021 - 30.09.2022

Biography

Parliamentary terms

2017–2021 Member of the Storting for Østfold County, Centre Party

Storting committees

2017–2021

Member, Standing Committee on Energy and the Environment

Parliamentary delegations

2017–2021

Substitute member, Delegation to the Nordic Council