Karlsen, Tom Einar

Karlsen, Tom Einar (1981-)

Political Party:
Labour Party
Member of Parliament for
Troms 2021-2025
Member:
The Standing Committee on Transport and Communications
Seniority:
0 years, 145 days

Go to photo gallery (in Norwegian)

Karlsen, Tom Einar is permanently meeting for Myrseth, Cecilie.

Biography

Biography

Date of birth: 15 September 1981

Parliamentary terms

Substitute Member of Parliament no. 1 for Troms, 2021–2025, Labour Party

Substitute periods

Permanent attendance as substitute member of parliament for Cecilie Myrseth, 16 October 2023-30 September 2025

Storting committees

2021–2025

Member, Standing Committee on Transport and Communications, 20 october 2023–30 September 2025