|
Kl 09.00-09.45 Felles høring med 3 instanser
|
09.00 - 09.10
|
NHO Petter Haas Brubakk, fungrende adm. direktør Dag Aarnes, avdelingsdirektør, samfunnsøkonomi og skatt
|
09.10 - 09.20
|
LO Stein Reegård, avdelingsleder Liv Sannes, avdelingsnestleder
|
09.20 - 09.30
|
KS Helge Eide, områdedirektør Per Richard Johansen, sjeføkonom
|
09.30 - 09.45
|
Spørsmål
|
09.45 - 09.55
|
Pause
|
|
Kl 09.55-10.55 Felles høring med 9 instanser
|
09.55 - 10.00
|
FELLESFORBUNDET Hans-Christian Gabrielsen, forbundssekretær Dag Odnes, rådgiver Norvald Mo, rådgiver
|
10.00 - 10.05
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Jarle Hammerstad, direktør
|
10.05 - 10.10
|
ABELIA Paul Chaffey, adm. direktør Daniel Ras-Vidal, seniorrådgiver innovasjonspolitikk
|
10.10 - 10.15
|
UNIO Erik Orskaug, sjeføkonom
|
10.15 - 10.20
|
ATTFØRINGSBEDRIFTENE I NHO Johan-Martin Leikvoll, direktør Petter Refsnes, styreleder Per Christian Langset, informasjonssjef
|
10.20 - 10.25
|
FAGFORBUNDET Jan Davidsen, leder Linda Skjold Oksnes, rådgiver
|
10.25 - 10.30
|
AKADEMIKERNE Knut Aarbakke, leder i Akademikerne Lise Lyngsnes Randaberg, visepresident i Tekna Gry Helberg Munthe, organisasjonssjef i Akademikerne
|
10.30 - 10.35
|
FELLESORGANISASJONEN FO Mimmi Kvisvik, nestleder politisk ledelse Allis Aresdatter, fagkonsulent
|
10.35 - 10.40
|
NORGES REDERIFORBUND Sturla Henriksen, adm. direktør Harald Solberg, direktør Thomas Saxegaard, seksjonsleder
|
10.40 - 10.55
|
Spørsmål
|
10.55 - 11.05
|
Pause
|
|
Kl 11.05-11.55 Felles høring med 7 instanser
|
11.05 - 11.10
|
NORSKOG Mari Gjølstad, næringspolitisk sjef
|
11.10 - 11.15
|
SKATTEBETALERFORENINGEN Gry Nilsen, fagsjef Rolf Lothe, advokatfullmektig
|
11.15 - 11.20
|
NORSK OLJE OG GASS Frode Bøhm, fagsjef skatt og fiskale rammevilkår Bengt Eidem, fagsjef samfunnskontakt
|
11.20 - 11.25
|
FINANSNÆRINGENS FELLESORGANISASJON - FNO Idar Kreutzer, adm. direktør Ole Morten Geving, næringspolitisk direktør
|
11.25 - 11.30
|
SMÅKRAFTFORENINGA Henrik Glette, daglig leder Esben Svendsen, kommunikasjonsansvarlig
|
11.30 - 11.35
|
NORGES SKOGEIERFORBUND Gudbrand Kvaal, adm. direktør Ellen Alfsen, direktør for kommunikasjon og samfunnskontakt
|
11.35 - 11.40
|
NORSK INDUSTRI Stein Lier-Hansen, adm. direktør Knut Sunde, direktør
|
11.40 - 11.55
|
Spørsmål
|
11.55 - 12.30
|
Lunsjpause
|
|
Kl 12.30-13.10 Felles høring med 5 instanser
|
12.30 - 12.35
|
FRIVILLIGHET NORGE Birgitte Brekke, generalsekretær Bente Myhre Haast, kommunikasjonssjef
|
12.35 - 12.40
|
LANDSFORENINGEN RETTFERDIGHET FOR DE ELDRE ENSLIGES LANDSFORBUND - LRE B. Christian Jenssen, styremedlem LRE Øystein Frogner, styremedlem LRE Marie Synnes, styremedlem Ensliges Landsforbund
|
12.40 - 12.45
|
PENSJONISTFORBUNDET Harald Olimb Norman, generalsekretær Jan Aaboen, rådgiver Ragnhild Nestaas, konsulent
|
12.45 - 12.50
|
NORGES BLINDEFORBUND Atle Lunde, leder Stian Larsen, juridisk rådgiver Sverre Fuglerud, seksjonsleder Espen Lahnstein, rådgiver
|
12.50 - 12.55
|
NORGES IDRETTSFORBUND Børre Rognlien, idrettspresident Kristin Kloster Aasen, visepresident Inge Andersen, generalsekretær Per Tøien, leder kommunikasjon og samfunnskontakt
|
12.55 - 13.10
|
Spørsmål
|
13.10 - 13.20
|
Pause
|
|
Kl 13.20-14.00 Felles høring med 5 instanser
|
13.20 - 13.25
|
NORGES BONDELAG Nils T. Bjørke, leder Per Skorge, generalsekretær
|
13.25 - 13.30
|
NHO MAT OG DRIKKE Roald Gulbrandsen, direktør næringspolitikk Sofie Oraug-Rygh, næringspolitisk rådgiver
|
13.30 - 13.35
|
KJØTT- OG FJØRFEBRANSJENS LANDSFORBUND Bjørn-Ole Juul-Hansen, adm. direktør
|
13.35 - 13.40
|
NORSK BONDE- OG SMÅBRUKARLAG Ann Merete Furuberg, leder Olaf Godli, generalsekretær
|
13.40 - 13.45
|
FISKERI- OG HAVBRUKSNÆRINGENS LANDSFORENING Trond Davidsen, direktør handel Kristin Alnes, fagsjef handel
|
13.45 - 14.00
|
Spørsmål
|
14.00 - 14.10
|
Pause
|
|
Kl 14.10-14.55 Felles høring med 6 instanser
|
14.10 - 14.15
|
VIN- OG BRENNEVINLEVERANDØRENES FORENING VBF Ingunn Jordheim, generalsekretær Inge Hilland, styreleder
|
14.15 - 14.20
|
ACTIS - RUSFELTETS SAMARBEIDSORGAN Anne-Karin Kolstad, generalsekretær Kjersti Aastad, politisk rådgiver
|
14.20 - 14.25
|
NORSKE SJOKOLADEFABRIKKERS FORENING Dag Kjetil Øyna, daglig leder Robert Rønning, kommunikasjonsdirektør, Nidar
|
14.25 - 14.30
|
NCD-ALLIANSEN (NON-COMMUNICABLE DISEASES) Anne Lise Ryel, generalsekretær Bjørnar Allgot, generalsekretær
|
14.30 - 14.35
|
FUNKSJONSHEMMEDES FELLESORGANISASJON Liv Arum, generalsekretær Knut Magne Ellingsen, leder Grete Crowo, rådgiver Idun Klette Låhne, fagsjef
|
14.35 - 14.40
|
LANDSFORENINGEN FOR POLIOSKADDE Stein Johnsen, leder Geir Strømsholm, nestleder
|
14.40 - 14.55
|
Spørsmål
|
14.55 - 15.05
|
Pause
|
|
Kl 15.05-15.55 Felles høring med 7 instanser
|
15.05 - 15.10
|
ELECTRIC VEHICLE UNION Rune Haaland, president
|
15.10 - 15.15
|
BIL Lars-Erik Årøy, adm. direktør Erik Andresen, direktør
|
15.15 - 15.20
|
NORGES BILBRANSJEFORBUND Stig Morten Nilsen, adm. direktør
|
15.20 - 15.25
|
NORGES LASTEBILEIER-FORBUND Per Madsen, forbundsleder Geir A. Mo, adm. direktør
|
15.25 - 15.30
|
NORSK PETROLEUMSINSTITUTT Kjartan Berland, fagsjef Inger-Lise M. Nøstvik, generalsekretær
|
15.30 - 15.35
|
OPPLYSNINGSRÅDET FOR VEITRAFIKKEN Øyvind Solberg Thorsen, direktør Vilrid Femoen, næringspolitisk direktør
|
15.35 - 15.40
|
NORGES AUTOMOBIL-FORBUND Jon Olav Alstad, leder politikk og forbruker Christina Bu, miljøpolitisk rådgiver
|
15.40 - 15.55
|
Spørsmål
|
15.55 - 16.05
|
Pause
|
|
Kl 16.05-16.55 Felles høring med 7 instanser
|
16.05 - 16.10
|
NATURVERNFORBUNDET Maren Esmark, generalsekretær Audun Randen Johnson, rådgiver
|
16.10 - 16.15
|
FORUM FOR MILJØTEKNOLOGI Per Morten Vigtel, sekretariatsleder Forum for Reiseliv Marianne Lie, sekretariatsleder Forum for Miljøteknologi
|
16.15 - 16.20
|
ZERO Kari Elisabeth Kaski, nestleder Marius Holm, daglig leder
|
16.20 - 16.25
|
DET NORSKE SKOGSELSKAP Johan C. Løken, styreleder Trygve Enger, adm.direktør Trond Lohre, markeds- og utviklingssjef Tore Molteberg, seniorkonsulent
|
16.25 - 16.30
|
MILJØSTIFTELSEN BELLONA Janne Stene, leder Renere Energi - Norge Martin Hviid Nielsen, rådgiver
|
16.30 - 16.35
|
WWF Arild Skedsmo, fagsjef Jon Bjartnes, seniorrådgiver
|
16.35 - 16.40
|
ENERGI NORGE Oluf Ulseth, adm. direktør Gjermund Løyning, myndighetskontakt Ingvar Solberg, næringspolitisk rådgiver
|
16.40 - 16.55
|
Spørsmål
|
16.55 - 17.05
|
Pause
|
|
kl 17.05-17.45 Felles høring med 5 instanser
|
17.05 - 17.10
|
NORSK STUDENTORGANISASJON Øyvind Berdal, leder Jorid Martinsen, velferds- og likestillingsansvarlig
|
17.10 - 17.15
|
UNIVERSITETS- OG HØGSKOLERÅDET Jan I. Haaland, styreleder Olav Stave, generalsekretær Ann Elin B. Andersen, seniorrådgiver
|
17.15 - 17.20
|
FFA - FORSKNINGSINSTITUTTENES FELLESARENA Gunnar Jordfald, daglig leder
|
17.20 - 17.25
|
NORGES HANDIKAPFORBUND Arne Lein, forbundsleder Janne Skei, nestleder samfunnsavdelingen
|
17.25 - 17.30
|
SAMSKIPNADSRÅDET I NORGE Lisbeth Dyrberg, leder Fredrik Rønningen, studentstyreleder Per Anders Langerød, spesialrådgiver
|
17.30 - 17.45
|
Spørsmål
|
17.45 - 17.55
|
Pause
|
|
Kl 17.55-18.45 Felles høring med 7 instanser
|
17.55 - 18.00
|
MARITIMT FORUM Hans Sande, direktør Odd Torset, daglig leder
|
18.00 - 18.05
|
IKT-NORGE Per Morten Hoff, generalsekretær Liv Freihow, direktør myndighetskontakt Heidi Austlid, direktør myndighetskontakt
|
18.05 - 18.10
|
ANTIRASISTISK SENTER Kari Helene Partapuoli, leder Mari K. Linløkken, nestleder
|
18.10 - 18.15
|
FRILUFTSLIVETS FELLESORGANISASJON Lasse Heimdal, generalsekretær Dag Kaas, styreleder
|
18.15 - 18.20
|
NORSK KULTURARV Simen Bjørgen, direktør Turid Øhrn, styreleder
|
18.20 - 18.25
|
NORSK TEKNOLOGI Tore Strandskog, næringspolitisk direktør Oddvin Breiteig, rådgiver
|
18.25 - 18.30
|
STIFTELSEN NORSK LUFTAMBULANSE Åslaug Haga, generalsekretær Hans Morten Lossius, leder av FoU avdelingen Silje Grytten, samfunnskontakt
|
18.30 - 18.45
|
Spørsmål
|