Innvalde frå 1945 -

Her finn du oversyn over alle representantar valde inn ved stortingsval og vararepresentantane deira heilt tilbake til 1945.

Sortert og gruppert representantliste
Aust-Agder

Faste representantar

  1. Mørland, Tellef Inge Arbeiderpartiet
  2. Harberg, Svein Høyre
  3. Mykjåland, Gro-Anita Senterpartiet
  4. Nilsen, Marius Arion Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Kroglund, Abel Cecilie Knibe Arbeiderpartiet
  2. Nordli, Ramani K. Cornels Arbeiderpartiet
  3. Svanøe, Dagfinn Homdal Arbeiderpartiet
  4. Grefstad, Marit Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Arff, Andreas Fremskrittspartiet
  2. Rørvik, Steinar Fremskrittspartiet
  3. Fagerland, Maurith Julie Fremskrittspartiet
  4. Slettene, Mariann Birgitte Ruud Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Ostad, Torunn Høyre
  2. Kollstrand, Amalie Høyre
  3. Poppe, Haagen Severin Nilson Høyre
  4. Rismyhr, Halvor Høyre

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Løland, Kenneth Engvoll Senterpartiet
  2. Kylland, Oddbjørn Senterpartiet
  3. Sørmo, Georg Senterpartiet
  4. Baas, Bjørn Gunnar Senterpartiet
Vest-Agder

Faste representantar

  1. Foss, Ingunn Høyre
  2. Henriksen, Kari Arbeiderpartiet
  3. Ropstad, Kjell Ingolf Kristelig Folkeparti
  4. Saudland, Gisle Meininger Fremskrittspartiet
  5. Abusland, Anja Ninasdotter Senterpartiet
  6. Thorsvik, Ingvild Wetrhus Venstre

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Østensen, Kai Steffen Arbeiderpartiet
  2. Usland, Birte Arbeiderpartiet
  3. Lindov, Ahmed Arbeiderpartiet
  4. Mykland, Adelheid Frost Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Andersen, Alf Erik Bergstøl Fremskrittspartiet
  2. Husøy, Unni Nilsen Fremskrittspartiet
  3. Eikeland, Christian Fremskrittspartiet
  4. Gonzalez, Andrea Christina Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Horrigmo, Aase Marthe J. Høyre
  2. Gunnufsen, Amalie Høyre
  3. Østeby, Nicolai Høyre
  4. Aga, Kjetil Høyre

Vararepresentantar for Kristelig Folkeparti

  1. Lossius, Jorunn Gleditsch Kristelig Folkeparti
  2. Kristiansen, Jørgen H. Kristelig Folkeparti
  3. Lie, Jona Kristelig Folkeparti
  4. Nystøl, Janne Kristelig Folkeparti

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Drivenes, Eivind Senterpartiet
  2. Myren, Kirsten Helen Senterpartiet
  3. Handeland, Margrethe Senterpartiet
  4. Stokkeland, Malin Senterpartiet

Vararepresentantar for Venstre

  1. Lind, Emma Georgina Venstre
  2. Pedersen, Pål Koren Venstre
  3. Avdal, Tone Lise Venstre
  4. Braathen, Trym Venstre
Akershus

Faste representantar

  1. Sanner, Jan Tore Høyre
  2. Huitfeldt, Anniken Arbeiderpartiet
  3. Trøen, Tone Wilhelmsen Høyre
  4. Myrli, Sverre Arbeiderpartiet
  5. Limi, Hans Andreas Fremskrittspartiet
  6. Gjelsvik, Sigbjørn Senterpartiet
  7. Asheim, Henrik Høyre
  8. Moflag, Tuva Arbeiderpartiet
  9. Raja, Abid Venstre
  10. Bergstø, Kirsti Sosialistisk Venstreparti
  11. Linnestad, Anne Kristine Høyre
  12. Aukrust, Åsmund Arbeiderpartiet
  13. Gulati, Himanshu Fremskrittspartiet
  14. Bastholm, Une Miljøpartiet De Grønne
  15. Kristensen, Turid Høyre
  16. Rødby, Else Marie Senterpartiet
  17. Hussaini, Mani Arbeiderpartiet
  18. Martinussen, Marie Sneve Rødt
  19. Elvenes, Hårek Høyre

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Hartviksen, Ragnhild Male Arbeiderpartiet
  2. Linge, Tobias Hangaard Arbeiderpartiet
  3. Patel, Anita Arbeiderpartiet
  4. Brenna, Tonje Arbeiderpartiet
  5. Ingebrigtsen, Halvard Arbeiderpartiet
  6. Lystad, Rita Hirsum Arbeiderpartiet
  7. Brenden, Ole Guttorm Arbeiderpartiet
  8. Frogner, Elly Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Gustavsen, Liv Fremskrittspartiet
  2. Elseth, Anette Carnarius Fremskrittspartiet
  3. Monsen, Lars Gustav Fremskrittspartiet
  4. Steenersen, Knut Tønnes Fremskrittspartiet
  5. Pedersen, Ida Ohme Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Vamraak, Tore Høyre
  2. Bjørnsen, Kari Sofie Høyre
  3. Olsen, Tonje Anderson Høyre
  4. Sanner, Maria Barstad Høyre
  5. Lehre, Lasse Høyre
  6. Kvilten, Willy Høyre
  7. Bratlie, Monica Therese Vee Høyre
  8. Wais, Roble Wehib Jama Høyre
  9. Jensen, Tage Slind Høyre

Vararepresentantar for Miljøpartiet De Grønne

  1. Haug, Kristoffer Robin Miljøpartiet De Grønne
  2. Sølberg, Signe Bakke Miljøpartiet De Grønne
  3. Grobstok, Tor Malnes Miljøpartiet De Grønne
  4. Stangeland, Eline Miljøpartiet De Grønne

Vararepresentantar for Rødt

  1. Kjosbakken, Silje Josten Rødt
  2. Stugu, Stein Rødt
  3. Handeland, Tobias Langås Rødt
  4. Bergan, Silje Rødt

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Prestrud, Kari Mette Senterpartiet
  2. Skramstad, Haakon Senterpartiet
  3. Horni, Kristin Senterpartiet
  4. Slang, Per-Steinar Senterpartiet
  5. Skallerud, Brita Senterpartiet

Vararepresentantar for Sosialistisk Venstreparti

  1. El-noush, Haitham Sosialistisk Venstreparti
  2. Pedersen, Charlott Sosialistisk Venstreparti
  3. Ekeland, Halvor Sosialistisk Venstreparti
  4. Høivik, Stine Sosialistisk Venstreparti