|
Felles høring med 3 instanser
|
09.00 - 09.10
|
NHO - NÆRINGSLIVETS HOVEDORGANISASJON Ole Erik Almlid, viseadm. direktør Øystein Dørum, sjeføkonom
|
09.10 - 09.20
|
LO - LANDSORGANISASJONEN I NORGE Peggy Følsvik, 1. nestleder Roger Bjørnstad, avd. leder samfunnspolitisk avd. Liv Sannes, avd. nestleder samfunnspolitisk avd.
|
09.20 - 09.30
|
KS - KOMMUNESEKTORENS ORGANISASJON Helge Eide, områdedirektør Torbjørn Eika, sjeføkonom
|
09.30 - 10.00
|
SPØRSMÅL OG SVAR
|
10.00 - 10.10
|
PAUSE
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
10.10 - 10.15
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Inger Lise Blyverket, direktør Jarle Hammerstad, næringspolitisk leder
|
10.15 - 10.20
|
ARBEIDSGIVERFORENINGEN SPEKTER Anne-Kari Bratten, adm. direktør Stein Gjerding, sjeføkonom og direktør
|
10.20 - 10.25
|
UNIO Erik Orskaug, sjeføkonom
|
10.25 - 10.30
|
AKADEMIKERNE Kari Sollien, leder Olav Ulleren, generalsekretær Hanne Jordell, fagsjef samfunnsøkonomi
|
10.30 - 10.35
|
YS - YRKESORGANISASJONENES SENTRALFORBUND Jorunn Berland, leder Øyvind Olufsen, kommunikasjonssjef
|
10.35 - 10.50
|
SPØRSMÅL OG SVAR
|
10.50 - 11.00
|
PAUSE
|
|
Felles høring med 4 instanser
|
11.00 - 11.05
|
NORSK TJENESTEMANNSLAG Kjersti Barsok, 1. nestleder Morten Ørsnes, nestleder skatt
|
11.05 - 11.10
|
FAGFORBUNDET Mette Nord, leder Alexander Berg-Erichsen, rådgiver Randi Røvik, rådgiver
|
11.10 - 11.15
|
FELLESORGANISASJONEN Mimmi Kvisvik, forbundsleder Anine Terland, avd. leder
|
11.15 - 11.20
|
FELLESFORBUNDET Jørn Eggum, forbundsleiar Dag Odnes, avd. leiar Andre Nerheim, informasjonsansvarleg Norvald Mo, rådgjevar
|
11.20 - 11.35
|
SPØRSMÅL OG SVAR
|
11.35 - 12.15
|
PAUSE
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
12.15 - 12.20
|
BEDRIFTSFORBUNDET Olaf Thommessen, adm. direktør Andreas Strandskog, næringspolitisk rådgiver Solfrid Flateby, leder HR og kommunikasjon
|
12.20 - 12.25
|
ABELIA Hilde Widerøe Wibe, direktør for næringspolitikk Håkon Haugli, adm. direktør
|
12.25 - 12.30
|
FORENINGEN FOR INNOVASJONSSELSKAPER I NORGE Daniel Ras-Vidal, daglig leder
|
12.30 - 12.35
|
NORSK INDUSTRI Stein Lier Hansen, adm. direktør Knut E. Sunde, direktør
|
12.35 - 12.40
|
NORSK VENTUREKAPITALFORENING Rikke Høvding, adm. direktør
|
12.40 - 12.55
|
SPØRSMÅL OG SVAR
|
12.55 - 13.05
|
PAUSE
|
|
Felles høring med 6 instanser
|
13.05 - 13.10
|
ALLIANSEN FOR NORSK, PRIVAT EIERSKAP Benthe Løvenskiold Villeman Vinje, sekretariatsleder
|
13.10 - 13.15
|
AKSJONÆRFORENINGEN Bernt Bangstad, styreleder John Peter Tollefsen, rådgiver
|
13.15 - 13.20
|
REVISORFORENINGEN Per Hanstad, adm. direktør Harald Brandsås, fagdirektør
|
13.20 - 13.25
|
REGNSKAP NORGE Christine Lundberg Larsen, adm. direktør
|
13.25 - 13.30
|
NORGES KEMNER- OG KOMMUNEØKONOMERS FORBUND Mette Landgraff, kemner Tore-Andre Gram-Knutsen, inkassosjef
|
13.30 - 13.35
|
PENSJONISTFORBUNDET Harald Olimb Norman, generalsekretær Jan Davidsen, forbundsleder Eyvind Frilseth, områdeleder Ragnhild Nestaas, seniorrådgiver Sindre Farstad, rådgiver
|
13.35 - 13.50
|
SPØRSMÅL OG SVAR
|
13.50 - 14.05
|
PAUSE
|
|
Felles høring med 3 instanser
|
14.05 - 14.10
|
EIENDOM NORGE Christian Vammervold Dreyer, adm. direktør Erik Lundesgaard, kommunikasjonssjef
|
14.10 - 14.15
|
HUSEIERNES LANDSFORBUND Kristin Gyldenskog, leder samfunnsavd. Morten Andreas Meyer, generalsekretær
|
14.15 - 14.20
|
NORGES EIENDOMSMEGLERFORBUND Carl O. Geving, adm. direktør Svein Strømnes, kommunikasjonssjef
|
14.20 - 14.30
|
SPØRSMÅL OG SVAR
|
14.30 - 14.35
|
PAUSE
|
|
Felles høring med 8 instanser
|
14.35 - 14.40
|
NATURVERNFORBUNDET Silje Ask Lundberg, leder Holger Schlaupitz, fagsjef
|
14.40 - 14.45
|
WWF VERDENS NATURFOND Ingrid Lomelde, miljøpolitisk leder Nina Jensen Eirik Lindebjerg
|
14.45 - 14.50
|
REGNSKOGFONDET Lars Løvold, daglig leder Nils Hermann Ranum, leder policyavd. Anders Haug Larsen, policyrådgiver
|
14.50 - 14.55
|
MILJØSTIFTELSEN ZERO Marius Holm, daglig leder Kåre Gunnar Fløystad, fagsjef Kari Asheim, fagansvarlig
|
14.55 - 15.00
|
SABIMA Christian Steel, generalsekretær
|
15.00 - 15.05
|
FORUM FOR UTVIKLING OG MILJØ Borghild Tønnesen-Krokan, daglig leder Markus Nilsen Rotevatn, rådgiver Silje Hagerup, seniorrådgiver
|
15.05 - 15.10
|
NATUR OG UNGDOM Gaute Eiterjord, 1. nestleder
|
15.10 - 15.15
|
CHANGEMAKER Tuva Krogh Widskjold, leder Håvard Skogerbø, nestleder
|
15.15 - 15.30
|
SPØRSMÅL OG SVAR
|
15.30 - 15.50
|
PAUSE
|
|
Felles høring med 6 instanser
|
15.50 - 15.55
|
BILIMPORTØRENES LANDSFORENING Erik Andresen, direktør Benjamin Strandquist, kommunikasjonsrådgiver
|
15.55 - 16.00
|
NORGES ASTMA- OG ALLERGIFORBUND Bo Gleditsch, ass. generalsekretær Hogne Skogesal, rådgiver Lene Gunvaldsen, kommunikasjonsrådgiver
|
16.00 - 16.05
|
OPPLYSNINGSRÅDET FOR VEITRAFIKKEN Øyvind Solberg Thorsen, direktør Karin Yrvin, fagsjef
|
16.05 - 16.10
|
ELECTRIC VEHICLE UNION Rune Haaland, president
|
16.10 - 16.15
|
NORGES BILBRANSJEFORBUND Stig Morten Nilsen, adm. direktør Ola Kvisgaard, rådgiver og myndighetskontakt
|
16.15 - 16.20
|
NORGES AUTOMOBIL-FORBUND (NAF) Geir S. Malmedal, leder politisk avd. Line L. Osfoss, politisk rådgiver
|
16.20 - 16.35
|
SPØRSMÅL OG SVAR
|
16.35 - 16.45
|
PAUSE
|
|
Felles høring med 8 instanser
|
16.45 - 16.50
|
NORGES REDERIFORBUND Sturla Henriksen, adm. direktør Thomas Saxegaard, seksjonsleder Lars Christian Tønder, seksjonsleder
|
16.50 - 16.55
|
NORSKE HAVNER Halvard Aglen, styreleder Arnt-Einar Litsheim, direktør
|
16.55 - 17.00
|
MARITIMT FORUM NORD Tor Husjord, daglig leder Per Morten Vigtel, rådgiver
|
17.00 - 17.05
|
NORGES LASTEBILEIER-FORBUND Geir A. Mo, adm. direktør Knut Gravråk, rådgiver
|
17.05 - 17.10
|
NORGES TAXIFORBUND Roar Refseth, direktør Øystein Trevland, styreleder Kristoffer Fosse Hanssen, utredningssjef
|
17.10 - 17.15
|
SYKLISTENES LANDSFORENING Mats Larsen, fagpolitisk rådgiver Morgan Andersson, generalsekretær
|
17.15 - 17.20
|
NHO LUFTFART Torbjørn Lothe, adm. direktør Camilla Rise, spesialrådgiver Ove Myrold, direktør samfunnskontakt
|
17.20 - 17.25
|
FOR JERNBANE Kim Arild Aastangen, styremedlem Jens Hansen, styremedlem
|
17.25 - 17.40
|
SPØRSMÅL OG SVAR
|