12.00 - 12.10
|
KS Gunvor Eldegard, seniorrådgiver KS Berit Aarsnes
|
12.10 - 12.15
|
TROMS OG FINNMARK FYLKESKOMMUNE Bjørn Inge Mo, fylkesrådsleder Tor Arne Johansen Morskogen, spesialrådgiver
|
12.15 - 12.20
|
VIKEN FYLKESKOMMUNE Johan Edvard Grimstad, fylkesråd for næring og tannhelse Janne Buhaug, avdelingssjef distrikts- og regional næringsutvikling
|
12.20 - 12.25
|
INNLANDET FYLKESKOMMUNE Anne-Marte Kolbjørnshus, fylkespolitiker, gruppeleder for Arbeiderpartiet Wibeke Børresen Gropen, samfunnsutviklingssjef
|
12.25 - 12.35
|
Felles spørsmål fire instanser
|
12.35 - 12.40
|
UTMARKSKOMMUNENES SAMMENSLUTNING Espen Andreas Volden, advokatfullmektig, sekretariatet
|
12.40 - 12.45
|
NORGES NASJONALPARKKOMMUNER Bjørn Åge Jenssen, daglig leder Rune Berg, styreleder
|
12.45 - 12.50
|
FJELLNETTVERKET Kari Randen, daglig leder Steinar Berthelsen, styreleder
|
12.50 - 12.55
|
REGIONRÅDET FOR FJELLREGIONEN Runa Finborud
|
12.55 - 13.05
|
Felles spørsmålsrunde fire instanser
|
13.05 - 13.10
|
LANDSSAMANSLUTNINGA AV VASSKRAFTKOMMUNAR (LVK) Hanne Strand, advokat, sekretariatet
|
13.10 - 13.15
|
NAMDAL REGIONRÅD Stian Brekkvassmo, leder Namdal regionråd og ordfører i Namsskogan Ragnar Prestvik, daglig leder
|
13.15 - 13.20
|
FORFINNMARK Randi Karlstrøm, leder
|
13.20 - 13.25
|
LOKALSAMFUNNSFORENINGEN Ole Gustav Narud, styreleder Svein Olav Agnalt, nestleder Erik Sørensen, sekretær
|
13.25 - 13.35
|
Felles spørsmål fire instanser
|
13.35 - 13.40
|
TRYGG TRAFIKK Harald Heieraas, seniorådgiver Miriam Kvanvik, myndighetskontakt
|
13.40 - 13.45
|
OPPLYSNINGSRÅDET FOR VEITRAFIKKEN Karin Yrvin, fagsjef Aslak Celius, politisk rådgiver
|
13.45 - 13.50
|
Felles spørsmålsrunde to instanser
|
13.50 - 14.20
|
Pause
|
14.20 - 14.25
|
BYGGENÆRINGENS LANDSFORENING Jomar Talsnes Heggdal, fagsjef næringpolitikk Jørgen Leegaard, direktør samfunnspolitikk
|
14.25 - 14.30
|
NBBL Bente Johansen, spesialrådgiver Christian Frengstad Bjerknes, sjefsøkonom
|
14.30 - 14.35
|
HUSEIERNE Carsten Henrik Pihl, forbruker- og kommunikasjonssjef Kristin Gyldenskog, myndighetskontakt
|
14.35 - 14.45
|
Felles spørsmålsrunde tre instanser
|
14.45 - 14.50
|
NHO Lasse Billington, seniorrådgiver Erik Lundeby, seniorrådgiver
|
14.50 - 14.55
|
FAGFORBUNDET Trond Finstad, AU Alexander Erichsen, rådgiver Bente Aasjord, rådgiver
|
14.55 - 15.00
|
NORSK SYKEPLEIERFORBUND Jarle Grumstad, ass. fagsjef NSF Eva Østvik, seniorrådgiver utdanning Martin Ottesen Wichstad, nestleder NSF student
|
15.00 - 15.05
|
NORSK ARBEIDSMANDSFORBUND Brede Edvardsen, nestleder Trond Erik Thorvaldsen, kommunikasjonssjef
|
15.05 - 15.15
|
Felles spørsmålsrunde fire instanser
|
15.15 - 15.20
|
KS BEDRIFT Øivind Brevik, adm.dir. Pia Farstad von Hall, fagleder
|
15.20 - 15.25
|
NORGES BONDELAG Frøydis Haugen, nestleder Amund Johnsrud, seniorrådgiver Sigrun Pettersborg, assisterende næringspolitisk sjef
|
15.25 - 15.30
|
NORSKOG Benthe E. Løvenskiold, næringspolitisk sjef
|
15.30 - 15.40
|
Felles spørsmålsrunde tre instanser
|
15.40 - 16.00
|
Pause
|
16.00 - 16.05
|
SJØMAT NORGE Trond Davidsen, viseadm. direktør Kristin Langeland, direktør
|
16.05 - 16.10
|
NHO REISELIV Kristin Krohn Devold, administrerende direktør Kjersti Aastad, politisk rådgiver Ole Michael Bjørndal
|
16.10 - 16.20
|
Felles spørsmålsrunde to instanser
|
16.20 - 16.25
|
FRIVILLIGHET NORGE Siri Holm Lønseth, politisk rådgiver Stian Slotterøy Johnsen, generalsekretær
|
16.25 - 16.30
|
NORSKE UTDANNINGSSENTRE Vegard Herlyng, nestleder
|
16.30 - 16.35
|
VOKSENOPPLÆRINGSFORBUNDET Rune Foshaug, generalsekretær Stian Juell-Sandvik, politisk rådgiver
|
16.35 - 16.45
|
Felles spørsmålsrunde tre instanser
|