09.00 - 09.01
|
Innledning ved komiteleder Willfred Nordlund
|
09.01 - 09.04
|
LANDSORGANISASJONEN I NORGE (LO) Are Tomasgard, LO-sekretær Kenneth Sandmo, avdelingsleder Olav Lie, spesialrådgiver Tor Jørgen M. Lindahl, avdelingsnestleder
|
09.04 - 09.07
|
NÆRINGSLIVETS HOVEDORGANISASJON (NHO) Per Øyvind Langeland, avdelingsdirektør Gjermund Løyning, direktør for samfunnskontakt og politikk Tyri Stugu, seniorrådgiver
|
09.07 - 09.10
|
NORGES FISKARLAG Sverre Johansen, generalsekretær Kjell Ingebrigtsen, styreleder
|
09.10 - 09.13
|
NORGES BONDELAG Bjørn Gimming, styreleder Sigrid Hjørnegård, generalsekretær Amund Johnsrud, seniorrådgiver
|
09.13 - 09.16
|
KS Gunvor Eldegard, seniorrådgiver Berit Aarsnes, spesialrådgiver
|
09.16 - 09.26
|
Felles spørsmålsrunde
|
09.27 - 09.30
|
NATURVERNFORBUNDET Arnodd Håpnes, fagleder
|
09.30 - 09.33
|
SABIMA Norith Eckbo, senior politisk rådgiver Christian Steel, generalsekretær Stefan Norris, seniorrådgiver politikk
|
09.33 - 09.36
|
SPIRE Cari Anna King, nestleder
|
09.36 - 09.39
|
FRAMTIDEN I VÅRE HENDER Ida Thomassen, leder, politisk avdeling Johan Hermstad Reinertsen, politisk rådgiver
|
09.39 - 09.42
|
FORUM FOR MILJØTEKNOLOGI Marianne Lie, sekretariatsleder Arvid Gusland, rådgiver Marit Ytreeide, rådgiver
|
09.42 - 09.49
|
Felles spørsmålsrunde
|
09.50 - 09.53
|
ATTAC NORGE Hege Skarrud, leder
|
09.53 - 09.56
|
LATIN-AMERIKAGRUPPENE I NORGE Åsa Paaske Gulbrandsen, daglig leder
|
09.56 - 09.59
|
ZERO Sigrun Aasland, daglig leder
|
09.59 - 10.02
|
NORECOPA Adrian Smith, professor
|
10.02 - 10.05
|
DYREVERNALLIANSEN Christian Danielsen, politisk rådgiver
|
10.05 - 10.08
|
NOAH - FOR DYRS RETTIGHETER Kaisa Sogge-Hautala, fagansvarlig landbruk Siri Martinsen, leder Maria Lien, veterinær
|
10.08 - 10.15
|
Felles spørsmålsrunde
|
10.15 - 10.25
|
Pause
|
10.25 - 10.28
|
BIOLOGISK DYNAMISK FORENING Eric Brinkhof, daglig leder Elizabeth Wirsching, styreleder
|
10.28 - 10.31
|
NORSK HYDROGENFORUM Ingebjørg Wilhelmsen
|
10.31 - 10.34
|
UN GLOBAL COMPACT NORGE Kim N. Gabrielli, adm. dir. / CEO
|
10.34 - 10.37
|
PETRO ARCTIC Kjell Giæver, CEO
|
10.37 - 10.43
|
Felles spørsmålsrunde
|
10.44 - 10.47
|
NORGES SKOGEIERFORBUND Per Skorge, adm. dir
|
10.47 - 10.50
|
NORSKE TREVARER Hilde Widerøe Wibe, daglig leder
|
10.50 - 10.53
|
NORSKOG Benthe E. Løvenskiold, næringspolitisk sjef
|
10.53 - 10.56
|
MARITIMT FORUM Even Aas, styreleder Ivar Engan, daglig leder
|
10.56 - 10.59
|
NORSK INDUSTRIFORUM FOR ROMVIRKSOMHET (NIFRO) Onno Verberne, presiden Gunnar Heløe, daglig leder
|
10.59 - 11.06
|
Felles spørsmålsrunde
|
11.07 - 11.10
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Anita Sundal Hege Aatangen
|
11.10 - 11.13
|
INDUSTRI ENERGI Frode Alfheim, forbundsleder Inger Hoff, spesialrådgiver samfunnspolitisk avdeling
|
11.13 - 11.16
|
ENERGI NORGE Knut Kroepelien, adm. dir. Bendik Solum Whist, myndighetskontakt Ingvar Solberg, næringspolitisk rådgiver Eivind Heløe, direktør fornybar og miljø
|
11.16 - 11.21
|
Felles spørsmålsrunde
|
11.22 - 11.25
|
DRIVKRAFT NORGE Einar Gotaas, fagsjef Bjørn-Kristian Svendsrud, fagsjef
|
11.25 - 11.28
|
NORSK INDUSTRI Stein Lier-Hansen, adm. dir. Knut E. Sunde, dir.
|
11.28 - 11.31
|
SMB NORGE Jørund Rytman, leder for politikk og samfunnskontakt
|
11.31 - 11.34
|
FIN - FORENINGEN FOR INNOVASJONSSELSKAPER I NORGE Trine Ellingsen, daglig leder
|
11.34 - 11.37
|
THE LIFE SCIENCE CLUSTER Hanne Mette Dyrlie Kristensen, CEO Åse Solberg, communications manager
|
11.37 - 11.44
|
Felles spørsmålsrunde
|
11.44 - 12.15
|
Pause
|
12.15 - 12.18
|
NHO REISELIV Ole Michael Bjørndal, næringspolitisk fagdirektør Kristin Krohn Devold, adm. dir. Kjersti Aastad, politisk rådgiver
|
12.18 - 12.21
|
DEN NORSKE TURISTFORENING Dag Terje Klarp Solvang, generalsekretær Trygve Sunde Kolderup, seksjonsleder, natur og bærekraft
|
12.21 - 12.24
|
NORSK REISELIV Per-Arne Tuftin, direktør Thomas Reinsborg, styreleder
|
12.24 - 12.27
|
VIRKE REISELIV Morten Skauge, seniorrådgiver Helene Lillekvelland, rådgiver
|
12.27 - 12.30
|
NHO SERVICE OG HANDEL Anne-Cecilie Kaltenborn, adm.dir. Skjalg Engebø, direktør, politikk og kommunikasjon Linda Vist, bransjedirektør, handel Torbjørn Sølsnæs, seniorrådgiver, ansvarlig for politikk og samfunnskontakt
|
12.30 - 12.38
|
Felles spørsmålsrunde
|
12.39 - 12.42
|
SJØMAT NORGE Aina Valland, direktør
|
12.42 - 12.45
|
NORSK SJØMANNSFORBUND OG NORSK SJØOFFISERSFORBUND Stian Grøthe, Direktør politikk og myndighetskontakt, Norsk Sjømannsforbund Syver Grepstad, rådgiver, Norsk Sjøoffisersforbund
|
12.45 - 12.48
|
NORGES REDERIFORBUND Harald Solberg, adm. dir. Toril Kobbeltvedt, konst. direktør politikk og analyse Thomas Saxegaard, seksjonsleder
|
12.48 - 12.53
|
Felles spørsmålsrunde
|
12.54 - 12.57
|
KYSTREDERIENE Karsten Sprenger, næringspolitisk rådgiver
|
12.57 - 13.00
|
DET NORSKE MASKINISTFORBUND Hege-Merethe Bengtsson, adm. dir. Bjørn Thorvaldsen, Samfunnskontakt og politisk rådgiver
|
13.00 - 13.03
|
FISKEBÅT Audun Maråk, adm. direktør Jan Ivar Maråk, ass. direktør
|
13.03 - 13.08
|
Felles spørsmålsrunde
|
13.09 - 13.12
|
TAX JUSTICE NETWORK - NORGE Peter Ringstad
|
13.12 - 13.15
|
FINANS NORGE Idar Kreutzer, adm. dir. Jan Erik Fåne, kommunikasjonsdirektør
|
13.15 - 13.18
|
FINANSFORBUNDET Vigdis Mathisen, forbundsleder Arne Håstein, nestleder Dag Kristensen, leder politikk og organisasjon Leela Laastad, tillitsvalgt innovasjon norge
|
13.18 - 13.35
|
Pause
|
13.35 - 13.38
|
SJØMATBEDRIFTENE Robert Eriksson, adm.dir
|
13.38 - 13.41
|
TRØNDELAG FYLKESKOMMUNE Tore O. Sandvik, fylkesordfører Tomas Iver Hallem, fylkesvaraordfører
|
13.41 - 13.44
|
VESTLAND FYLKESKOMMUNE Jon Askeland, fylkesordførar Rune Haugsdal, fylkesdirektør
|
13.44 - 13.47
|
INNLANDET FYLKESKOMMUNE Aud Hove, fylkesvaraordfører
|
13.47 - 13.50
|
NORDLAND FYLKESKOMMUNE Tomas Norvoll, fylkesrådsleder Andreas Flåm, politisk rådgiver
|
13.50 - 13.53
|
AURLAND KOMMUNE Tor Mikkel Tokvam, hamnesjef Trygve Skjerdal, ordførar
|
13.53 - 14.02
|
Felles spørsmålsrunde
|
14.03 - 14.06
|
NHO MAT OG DRIKKE Petter Brubakk, adm. dir., NHO mat og drikke Morten Grinna Normann, rådgiver Gerhard Salicath, fagsjef næringspolitikk
|
14.06 - 14.09
|
TINE SA Bjørn Strøm, leder, politikk og samfunnskontakt Johnny Ødegård, konserndirektør Marit Haugen, styreleder
|
14.09 - 14.12
|
DEN NORSKE VETERINÆRFORENING Bjørnar W. Jacbosen, konstituert president Marie Modal, generalsekretær Fraucke Becher, kommunikasjonsrådgiver
|
14.12 - 14.17
|
Felles spørsmålsrunde
|
14.18 - 14.21
|
NORSK BONDE- OG SMÅBRUKARLAG Kjersti Hoff, styreleder Vilde Haarsaker, ass. generalsekretær
|
14.21 - 14.24
|
NORGES BYGDEUNGDOMSLAG Inger Johanne Brandsrud, styreleder Henrik Nordtun Gjertsen, bygdepolitisk nestleder
|
14.24 - 14.27
|
NORGES BYGDEKVINNELAG Jorun Henriksen, leder Cesilie Aurbakken, generalsekretær
|
14.27 - 14.30
|
NORSK GARTNERFORBUND Katrine Røed Meberg, generalsekretær Sidsel Bøckman, nestleder
|
14.30 - 14.36
|
Felles spørsmålsrunde
|
14.37 - 14.40
|
ØKOLOGISK NORGE Markus Hustad, daglig leder
|
14.40 - 14.43
|
NORSK NÆRINGS- OG NYTELSESMIDDELARBEIDERFORBUND Jarle Wilhelmsen, 1. nestleder Jardar Flaa, administrasjonssjef Lars Iver Wiig, rådgiver
|
14.43 - 14.46
|
VIN- OG BRENNEVINLEVERANDØRENES FORENING (VBF) Ingunn Jordheim, generalsekretær
|
14.46 - 14.49
|
BRYGGERI- OG DRIKKEVAREFORENINGEN Erlend Vagnild Fuglum, direktør
|
14.49 - 14.55
|
Felles spørsmålsrunde
|
14.56 - 14.59
|
NORGES PELSDYRALSLAG Knut Berg, adm. dir. Hans Åge Kulbotten, seksjonssjef Guri Wormdahl, kommunikasjonssjef
|
14.59 - 15.02
|
BONDES MARKED NORGE Randi Ledaal Gjertsen, daglig leder
|
15.02 - 15.05
|
ETISK HANDEL NORGE Heidi Furustøl, daglig leder Cathrine Berg-Nielsen, seniorrådgiver
|
15.05 - 15.08
|
DET KONGELIGE SELSKAP FOR NORGES VEL Leif-Arne Kristiansen, kommunikasjonssjef Kari Clausen, utviklingssjef, Norge
|
15.08 - 15.14
|
Felles spørsmålsrunde
|
15.14 - 15.35
|
Pause
|
15.35 - 15.38
|
FORSKERFORBUNDET Guro Elisabeth Lind, leder Kari Folkenborg, spesialrådgiver
|
15.38 - 15.41
|
FORSKNINGSINSTITUTTENES FELLESARENA, FFA Agnes Landstad, daglig leder Kari Nygaard, spesialrådgiver
|
15.41 - 15.44
|
FORSKNINGSRÅDET Anne-Kjersti Fahlvik, områdedirektør Fridtjof Unander, områdedirektør
|
15.44 - 15.47
|
TEKNA - TEKNISK-NATURVITENSKAPELIG FORENING Lars Olav Grøvik, president Monica Tjelmeland, direktør samfunnspolitikk
|
15.47 - 15.53
|
Felles spørsmålsrunde
|
15.54 - 15.57
|
VIRKE HANDEL Jarle Hammerstad, leder handelspolitikk
|
15.57 - 16.00
|
NORSK TJENESTEMANNSLAG Kjersti Barsok, forbundsleder Torstein Brechan, forbundssekretær
|
16.00 - 16.03
|
FELLESFORBUNDET Jørn Prangerød, rådgiver
|
16.03 - 16.06
|
AKADEMIKERNE Kari Sollien, leder Joakim Østbye, seniorrådgiver Grethe Lunde, seniorrådgiver
|
16.06 - 16.09
|
NORSKE KVINNERS SANITETSFORENING Grete Herlofsen, generalsekretær Brit Eirin Bøe Olssøn, leder ideell virksomhet, forskning og utvikling
|
16.09 - 16.16
|
Felles spørsmålsrunde
|
16.17 - 16.20
|
ABELIA Sondre Jahr Nygaard, leder for innovasjon og næringsutvikling (kst.) Kenneth Karijord, politisk rådgiver
|
16.20 - 16.23
|
SAMFUNNSBEDRIFTENE Svein Kamfjord, direktør
|
16.23 - 16.26
|
REGNSKAP NORGE Rune Aale-Hansen, adm.dir.
|
16.26 - 16.29
|
LMI, LEGEMIDDELINDUSTRIEN Monica Larsen, seniorrådgiver Hans Petter Strifeldt, leder LMI næringspolitiske utvalg
|
16.29 - 16.34
|
Felles spørsmålsrunde
|
16.34 - 16.40
|
Pause
|
16.40 - 16.43
|
BYGGENÆRINGENS LANDSFORENING Jørgen Leegaard, direktør samfunnspolitikk
|
16.43 - 16.46
|
TREINDUSTRIEN Heidi Finstad, adm. direktør Tina Sletbak-Akerø, fagsjef, næringspolitikk og utvikling
|
16.46 - 16.49
|
NORSK BERGINDUSTRI Lars-Erik Sletner, fagsjef, politikk og samfunn Anita Helene Hall, generalsekretær
|
16.49 - 16.52
|
MASKINENTREPRENØRENES FORBUND (MEF) Julie Brodtkorb, adm.dir. Stein Gunnes, sjeføkonom Finn Bangsund, leder for næringspolitikk og kompetanse Fredrik Tronhuus, kommunikasjonssjef
|
16.52 - 16.58
|
Felles spørsmålsrunde
|
16.59 - 17.02
|
NORSK JOURNALISTLAG (NJ) Ina Lindahl Nyrud, advokat
|
17.02 - 17.05
|
MEDIA CITY BERGEN Anne Jacobsen, CEO, Media City Bergen
|
17.05 - 17.08
|
OSLO AIRPORT CITY AS Thor Thoeneie, adm. direktør Jøran Kallmyr, advokat/rådgiver Eyvind Jørgensen Schumacher, ordfører Ullensaker
|
17.08 - 17.11
|
NORSK BIOENERGIFORENING Henriette Vivestad, daglig leder
|
17.11 - 17.14
|
NORGES JEGER- OG FISKERFORBUND Line Lillebø Osfoss, samfunnskontakt Øyvind Fjeldseth, fiskekonsulent
|
17.14 - 17.19
|
Felles spørsmålsrunde
|
17.20 - 17.23
|
NORGES MUSEUMSFORBUND Liv Ramskjær, generalsekretær Cecilie Øien, styreleder
|
17.23 - 17.26
|
SYKLISTENES LANDSFORENING Morgan Andersson, generalsekretær Lotte Frost, konstituert kommunikasjonssjef
|
17.26 - 17.29
|
MUSIKKINDUSTRIENS NÆRINGSRÅD Tone Østerdal
|
17.29 - 17.32
|
FRILUFTSRÅDENES LANDSFORBUND Ingrid Larsen Wigestrand, friluftsrådgiver Asgeir Knudsen, kommunikasjonsansvarlig
|
17.32 - 17.35
|
KREFTFORENINGEN Thomas Axelsen
|
17.35 - 17.40
|
Felles spørsmålsrunde
|