Freiberg, Kjell-Børge

Freiberg, Kjell-Børge (1971-)

Olje- og energiminister
Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Nordland 2017-2021
Ansiennitet:
2 år, 19 dagar

Gå til biletgalleri

Olsen, Dagfinn Henrik møter fast for Freiberg, Kjell-Børge.

Tilhøyrer

Olje- og energidepartementet

Statsråd
31.08.2018 -

Biografi

Personalia

  • Fødd 27.04.1971

Stortingsperiodar

  • Representant nr 4 for Nordland, 2017 - 2021, FrP.

Vararepresentasjonar

  • Medlem av regjeringa frå 31.08.2018, Dagfinn Henrik Olsen møter som representant.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2017-2021

    Medlem, Næringskomiteen, 12.10.2017 - 31.08.2018

Medlemskap i gruppestyre

  • 2017-2021

    Tredje vara innpisker, Fremskrittspartiet, 03.10.2017 - 31.08.2018

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Olje- og energidepartementet, 23.10.2015 - 21.06.2017
    Statsråd, Olje- og energidepartementet, 31.08.2018 -

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Ordfører Hadsel kommunestyre 2007-2011, 2011-2015