Bekkemellem, Karita

Bekkemellem, Karita (1965-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvald som representant for
Møre og Romsdal 2005-2009
Ansiennitet:
20 år, 0 dagar

Gå til biletgalleri

Biografi

Personalia

  • Fødd 15.01.1965 i Lillehammer, Oppland
  • Dotter av skytebas Magne Bekkemellem og kjøkkensjef Marit Størksen

Stortingsperiodar

  • Representant nr 8 for Møre og Romsdal, 1989 - 1993, A.
  • Representant nr 7 for Møre og Romsdal, 1993 - 1997, A.
  • Representant nr 8 for Møre og Romsdal, 1997 - 2001, A.
  • Representant nr 6 for Møre og Romsdal, 2001 - 2005, A.
  • Representant nr 5 for Møre og Romsdal, 2005 - 2009, A.

Vararepresentasjonar

  • Medlem av regjeringa 17.03.2000-30.09.2001, Ottar Kaldhol møtte som representant.
  • Medlem av regjeringa 01.10.2001-19.10.2001, Ottar Kaldhol møtte som representant.
  • Medlem av regjeringa 17.10.2005-18.10.2007, Svein Gjelseth møtte som representant.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 1989-93

    Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993

    1993-97

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

    1997-2001

    Medlem, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 21.10.1997 - 17.03.2000

    2001-2005

    Andre nestleder, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 24.10.2007 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjonar

  • 1993-97

    Delegat, FNs generalforsamling, 1993 -

    2001-2005

    Delegat, FNs generalforsamling, 2003 -

Medlemskap i gruppestyre

  • 2001-2005

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 19.10.2001 - 30.09.2005

Medlemskap i regjering

  • Statsråd, Barne- og familiedepartementet, 17.03.2000 - 19.10.2001
    Statsråd, Barne- og familiedepartementet, 17.10.2005 - 31.12.2005
    Statsråd, Barne- og likestillingsdepartementet, 01.01.2006 - 18.10.2007

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Diverse fagforeningskurs
  • Forsvarets høgskole
  • Granlia videregående skole (markedsføringslinjen) 1980-1982

Yrke

  • Kontorassistent Fylkeslandbrukskontoret 1982
  • Kontorfullmektig Fylkesarbeidskontoret i Møre og Romsdal 1983, 1985-1987, 1989
  • Administrerende direktør Legemiddelindustriforeningen (LMI) frå 2009

Medaljar og utmerkingar m.m.

  • Kommunikasjonsprisen
  • Homofrydprisen 2000

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Molde kommunestyre 1987-1989

Offentlege verv

  • Medlem Administrasjonsstyret, Molde frå 1987
  • Medlem Likestillingsutvalget, Molde frå 1987
  • Medlem Distriktsprogramrådet for NRK Møre og Romsdal frå 1987
  • Varamedlem Fylkeskulturstyret, Møre og Romsdal frå 1987

Tillitsverv i parti

  • Sekretær Møre og Romsdal AUF 1986, fylkessekretær 1987, leder 1987-1988
  • Medlem Styret for Møre og Romsdal A's kvinneutvalg 1987
  • Medlem Styret for Molde A 1987-1988
  • Medlem Styret for Møre og Romsdal DNA 1987-1988
  • Medlem AUFs sentralstyre frå 1989
  • Leder A's kvinnepolitiske utvalg 1998-2007
  • Medlem DNAs sentralstyre 1998-2007

Tillitsverv i organisasjonar

  • Ungdomskontakt Norsk Tjenestemannslag 105/57 1988

Litteratur

  • Bekkemellem, Karita: Mitt røde hjerte, Aschehoug Oslo 2009