Molvik, Sigbjørn

Molvik, Sigbjørn (1950-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Sist innvald som representant for
Telemark 2001-2005
Ansiennitet:
4 år, 0 dagar

Gå til biletgalleri

Biografi

Personalia

  • Fødd 04.09.1950 i Volda, Møre og Romsdal
  • Son av småbruker og platearbeider Sivert Molvik (1915-1992) og husmor Alvhild Røyset (1923-)

Stortingsperiodar

  • Representant nr 4 for Telemark, 2001 - 2005, SV.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2001-2005

    Medlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 30.09.2005
    Medlem, Sosialkomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

Medlemskap i delegasjonar

  • 2001-2005

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 26.10.2001 - 30.09.2002
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2002 - 30.09.2005

Medlemskap i gruppestyre

  • 2001-2005

    Medlem og vara innpisker, Sosialistisk Venstreparti, 01.10.2001 - 30.09.2003
    Varamedlem gruppestyret og innpisker, Sosialistisk Venstreparti, 15.10.2003 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Ulvestad skule, Volda 1957-1964
  • Volda realskole 1964-1966
  • Volda gymnas, engelsklinja 1966-1969
  • Hamar lærerskole, engelsklinja 1971-1974
  • Historie grunnfag, Universitetet i Oslo 1974-1975

Yrke

  • Lærer ved Kalstad skole 1975-1995
  • Lærer ved Bratsbergkleiva skole 1995-2001

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Kragerø kommunestyre 1991-1995

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Telemark 1995-1999, 1999-2001

Offentlege verv

  • Nestleder Kulturutvalget, Kragerø 1991-1995
  • Medlem Styret for Telemark sentralsykehus 1992-1995
  • Medlem Hovedutvalget for regionale tjenester, Telemark 1995-2001
  • Medlem Styret for Posten Norge AS frå 2006
  • Medlem Kringkastingsrådet 2006-2009
  • Medlem Styret for Rikshospitalet HF frå 2008

Tillitsverv i parti

  • Fylkessekretær Telemark SV 1987-1994, leder 1997-2001
  • Leder Kragerø SV 1992-1995
  • Medlem SVs landsstyre 1997-2001

Tillitsverv i organisasjonar

  • Leder Kragerø Lærerlag 1977-1979
  • Leder Kragerø Nei til EU 1987-1990