Bråthen, Stephen

Bråthen, Stephen (1964-)

Parti:
Uavhengig representant
Sist innvald som representant for
Akershus 1993-1997
Ansiennitet:
4 år, 0 dagar

Gå til biletgalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Fødd 02.09.1964 i Lørenskog, Akershus
  • Son av sikkerhetskonsulent Asbjørn Helge Bråthen (1938-1995) og regnskapssekretær Margareth Jorun Sletten (1938-)

Stortingsperiodar

  • Representant nr 14 for Akershus, 1993 - 1997, FrP. (01.10.1993 - 03.05.1994)
  • Representant nr 14 for Akershus, 1993 - 1997 (03.05.1994 - 30.09.1997)

Medlemskap i stortingskomitear

  • 1993-97

    Medlem, Finanskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i gruppestyre

  • 1993-97

    Medlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.1993 - 03.05.1994

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Handelsskole 1980-1981
  • Økonomi grunnfag, Bankakademiet 1982-1984
  • Utskrevet befal Luftforsvarets skoler Stavern (sanitetsavdelingen) 1984
  • Diverse etterutdanningskurs i Forsvaret 1984-1990

Yrke

  • Saksebehandler Den norske Creditbank DnC aksjonærservice fondsavdelingen 1982-1984
  • Vervet i UNIFIL kontingent XV og XVI 1985-1986
  • Stedfortredende gruppeleder DnC utenlandsavdelingen 1986-1989
  • Informasjonssjef i Norges Registrerte Revisorers Forening 1997-1998
  • Konstituert direktør i Norges Registrerte Revisorers Forening 1998-1999
  • Informasjonssjef Den norske Revisorforening frå 1999

Medaljar og utmerkingar m.m.

  • Vernepliktsmedaljen 1984
  • UNIFIL-medaljen 1985

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Ski kommunestyre 1983-1987, varamedlem 1987-1991
  • Medlem Ski formannskap 1991-1993

Offentlege verv

  • Nestleder Kulturstyret, Ski 1983-1984 (permisjon 1984-1986), 1986-1991
  • Lekdommer Herredsretten, Indre Follo 1991-1993
  • Medlem Styret for Sunnaas sykehus frå 2000

Tillitsverv i parti

  • Medlem Styret for Akershus FpU 1981-1983
  • Formann Ski FrP 1986-1989
  • Politisk rådgiver FrPs stortingsgruppe 1989-1993
  • Medlem FrPs landsstyre 1993-1994