Stordalen, Morten

Stordalen, Morten (1968-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Vestfold 2021-2025
Medlem
Transport- og kommunikasjonskomiteen
Ansiennitet:
8 år, 197 dagar

Gå til biletgalleri

Biografi

Personalia

  • Fødd 05.10.1968 i Tønsberg, Vestfold
  • Son av skipsoffiser, styrmann Per Stordalen (1937-1988) og helsearbeider Rita Evensen (1946-2015)

Stortingsperiodar

  • Vararepresentant nr 4 for Vestfold, 2005 - 2009, FrP.
  • Vararepresentant nr 1 for Vestfold, 2009 - 2013, FrP.
  • Representant nr 6 for Vestfold, 2013 - 2017, FrP.
  • Representant nr 3 for Vestfold, 2017 - 2021, FrP.
  • Representant nr 4 for Vestfold, 2021 - 2025, FrP.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2013-2017

    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 17.10.2013 - 02.10.2015
    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 02.10.2015 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 12.10.2017 - 18.10.2017
    Første nestleder, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 18.10.2017 - 11.02.2020
    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 11.02.2020 - 19.02.2021
    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 19.02.2021 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i gruppestyre

  • 2017-2021

    Medlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 03.10.2017 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.2021 - 30.09.2025

Verv

Tillitsverv i organisasjonar

  • Varamedlem Brukerrådet for representantordninger frå 2017