Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Stortinget har behandlet tilleggsløyvinger som følge av reguleringen av grunnbeløpet og pensjoner i folketrygden mv. fra 1. mai 2013. Det vises til forskrift fastsett ved kongelig resolusjon 24. mai 2013 om grunnbeløp, reguleringsfaktorar, satser for minste pensjonsnivå i folketrygden fra 1. mai 2013 og virkningstidspunktet for regulering av kravet til minsteinntekt for rett til dagpenger. Grunnbeløpet er økt med 3,80 pst.., fra 82 122 kroner til 85 245 kroner fra 1. mai. Uførepensjonister og andre som får pensjoner og ytinger regulerte gjennom endringer i grunnbeløpet, får en tilsvarende økning fra samme dato. Alderspensjon under opptjening blir også oppregulert med 3,80 pst. Alderspensjon under utbetaling blir regulert med lønnsøkning på 3,80 pst. deretter fratrekt 0,75 pst. Dette innebærer at alderspensjonister får økt pensjonen med 3,02 pst. fra 1. mai 2013.
Innstilling avgitt 11.06.2013
Behandlet i Stortinget: 18.06.2013