Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Stortinget har vedtatt endringer i lov om pensjonstrygd for sjømenn, lov om pensjonstrygd for fiskere og i enkelte andre lover. Bakgrunnen for lovendringene er tilpasninger til endret alderspensjon i folketrygden. Det er vedtatt endringer i: - lov 3. desember 1948 nr. 7 om pensjonstrygd for sjømenn, - lov 28. juni 1957 nr. 12 om pensjonstrygd for fiskere , - lov 29. april 2005 nr. 21 om supplerande stønad til personar med kort butid i Noreg. Det er i tillegg vedtatt enkelte presiseringer og opprettinger i: - lov 28. februar 1997 nr. 19 om folketrygd (folketrygdloven), - lov 5. juni 2009 nr. 32 om endringer i folketrygdloven (ny alderspensjon) , - lov 25. juni 2010 nr. 29 om endringer i lov om Statens Pensjonskasse, - lov om samordning av pensjons- og trygdeytelser. I tillegg er det vedtatt enkelte presiseringer og opprettinger i enkelte andre lover (oppfølging av avtale om tjenestepensjon og AFP i offentlig sektor i tariffoppgjøret 2009).
Lovsaken er ferdigbehandlet
Innstilling avgitt 07.12.2010
Behandlet andre gang i Stortinget 17.12.2010