11.15 - 11.17
|
Innledning av komitéleder Hege Bae Nyholt
|
|
Felles høring med 4 instanser:
|
11.17 - 11.20
|
KS Silje Anine Moss, avdelingsdirektør Trond Kalhagen, fungerende avdelingsdirektør Christian Weisæth Monsbakken, spesialrådgiver
|
11.20 - 11.23
|
PBL - PRIVATE BARNEHAGERS LANDSFORBUND Anne Lindboe, administrerende direktør Ragnhild Finden, nestleder i styret
|
11.23 - 11.26
|
FRISKOLENES KONTAKTFORUM Jan Erik Sundby, generalsekretær Nina Johansen, daglig leder Ivar Smith, daglig leder
|
11.26 - 11.29
|
BARNEOMBUDET Kjersti Botnan Larsen, seniorrådgiver Eva Karin Dahle Rabben, kommunikasjonssjef
|
11.29 - 11.39
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 4 instanser:
|
11.40 - 11.43
|
ELEVORGANISASJONEN Edvard Botterli Udnæs, leder Helena Lund Blostrupsen, nestleder
|
11.43 - 11.46
|
FORANDRINGSFABRIKKEN KUNNSKAPSSENTER Leon, Proff Mathilde, Proff Marit Sanner, Leder Tobias Røed, politisk rådgiver
|
11.46 - 11.51
|
REDD BARNA OG PRESS - REDD BARNA UNGDOM Thale Skybak, seksjonsleder ved Redd Barna Anne Elin Kleva, skolerådgiver ved Redd Barna Isaac Elstad Røssnes, 1. nestleder for Press Maja Enerhaug Egge, 2. nestleder for Press
|
11.51 - 11.59
|
Felles spørsmålsrunde
|
11.59 - 12.35
|
Pause
|
|
Felles høring med 4 instanser:
|
12.35 - 12.38
|
NASJONALT FAGSKOLERÅD Arvid Ellingsen, leder i nasjonalt fagskoleråd
|
12.38 - 12.41
|
ORGANISASJON FOR NORSKE FAGSKOLESTUDENTER Henning Skau, leder
|
12.41 - 12.44
|
NORSK STUDENTORGANISASJON Tuva Todnem Lund, leder Simen Oftedahl, velferds- og likestillingsansvarlig Karsten Werner Nielsen, kommunikasjonsrådgiver Jørgen Aagedal Sundt, politisk rådgiver
|
12.44 - 12.47
|
ANSA - ASSOCIATION OF NORWEGIAN STUDENTS ABROAD Sebastian Hytten
|
12.47 - 12.57
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 4 instanser:
|
12.58 - 13.01
|
UNIVERSITETS- OG HØGSKOLERÅDET Sunniva Whittaker, styreleder Nina Sandberg, generalsekretær Erlend Jordal, ansvarlig for strategisk kommunikasjon og samfunnskontakt
|
13.01 - 13.04
|
NORGES FORSKNINGSRÅD Mari Tveit, administrerende direktør Kristin Danielsen, områdedirektør
|
13.04 - 13.07
|
FIN - FORENINGEN FOR INNOVASJONSSELSKAPER I NORGE Trine Ellingsen, daglig leder
|
13.07 - 13.10
|
FORSKNINGSINSTITUTTENES FELLESARENA (FFA) Agnes Landstad, daglig leder Kari Nygaard, spesialrådgiver
|
13.10 - 13.20
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 6 instanser:
|
13.21 - 13.24
|
NORSK KULTURSKOLERÅD Morten Christiansen, direktør Terje Lindberg, nestleder av styret Lars Emil Johannessen, leder politisk sekretariat
|
13.24 - 13.27
|
SAMARBEIDSFORUM FOR ESTETISKE FAG (SEF) OG FELLESRÅDET FOR KUNSTFAGENE I SKOLEN (FKS) Anne Elisabeth Sæter, daglig leder Kunst i Skolen (SEF) Ulrika Bergroth-Plur, daglig leder Musikk i Skolen (SEF) Øyvind Høyem, daglig leder Kunst og design i skolen (SEF) Betine Fiskaa Johannessen , administrasjonsansvarlig for Mediepedagogene (FKS) Anette Sture Iversen, daglig leder for Senter for dansepraksis (FKS)
|
13.27 - 13.30
|
FOLKEHØGSKOLERÅDET Anne Tingelstad Wøien, daglig leder Johan Smit, økonomirådgiver
|
13.30 - 13.33
|
VOKSENOPPLÆRINGSFORBUNDET Rune Foshaug, generalsekretær Cecilie Hänninen, seniorrådgiver kompetanse Stian Juell, assisterende generalsekretær
|
13.33 - 13.36
|
NORGES MUSEUMSFORBUND Liv Ramskjær Cecilie Øien, styreleder
|
13.36 - 13.48
|
Felles spørsmålsrunde
|
13.48 - 14.00
|
Pause
|
|
Felles høring med 4 instanser:
|
14.00 - 14.03
|
FUNKSJONSHEMMEDES FELLESORGANISASJON (FFO) Berit Larsen, interessepolitisk leder
|
14.03 - 14.11
|
NORSK EPILEPSIFORBUND Sissel Karin Haavaag, generalsekretær Jørn Sibeko, assisterende generalsekretær Therese Ravatn, politisk seniorrådgiver
|
|
HJERNESVULSTFORENINGEN Rolf Ledal, generalsekretær Trond Jære, organisasjonssekretær
|
|
CEREBRAL PARESE-FORENINGEN Eva Buschmann, generalsekretær Kristin Benestad, rådgiver
|
|
Felles høring med 3 instanser:
|
14.13 - 14.21
|
NORGES DØVEFORBUND Elisabeth Frantzen Holte, konstituert generalsekretær Adriana Fjellaker, interessepolitisk rådgiver Sindre Svindal, interessepolitisk rådgiver
|
|
HØRSELSHEMMEDES LANDSFORBUND Morten Buan, forbundsleder Henrik Peersen, generalsekretær Marit Skatvedt, seniorrådgiver
|
|
NORGES BLINDEFORBUNDET Espen Lahnstein, interessepolitisk rådgiver Sverre Fuglerud, seksjonssjef Per Inge Bjerknes, generalsekretær Terje Andre Olsen, forbundsleder
|
14.21 - 14.33
|
Felles spørsmålsrunde for 7 foregående instanser
|
|
Felles høring med 4 instanser:
|
14.35 - 14.38
|
NORSK BIBLIOTEKFORENING Vidar Lund, leder
|
14.38 - 14.41
|
NORSK JOURNALISTLAG Dag Idar Tryggestad, leder
|
14.41 - 14.44
|
NYNORSK FORUM Svein Olav Langåker, redaktør Tone Slenes, avdelingsleiar
|
14.44 - 14.47
|
NOREGS MÅLLAG Synnøve Sætre, leiar Inger Johanne Sæterbakk, styremedlem Gro Morken Endresen, dagleg leiar
|
14.47 - 14.57
|
Felles spørsmålsrunde
|
14.57 - 15.10
|
Pause
|
|
Felles høring med 5 instanser:
|
15.10 - 15.13
|
NASJONALFORENINGEN FOR FOLKEHELSEN Mina Gerhardsen, generalsekretær Tone P. Torgersen, fagsjef Camilla Faarlund Øksenvåg, politisk rådgiver
|
15.13 - 15.16
|
NORGES IDRETTSFORBUND OG OLYMPISKE OG PARALYMPISKE KOMITÉ Berit Kjøll, idrettpresident Frida Blomgren, leder samfunnskontakt og idrettspolitikk Anders Røberg-Larsen, idrettspolitisk rådgiver
|
15.16 - 15.19
|
NORSK FRILUFTSLIV Stein Yngve Andersen, prosjektleder skole Siri Meland, fagsjef samfunnskontakt
|
15.19 - 15.22
|
FRI - FORENINGEN FOR KJØNNS- OG SEKSUALITETSMANGFOLD Inge Alexander Gjestvang, leder for FRI Omar Orhan Akhtar, leder for rosa kompetanse skole
|
15.22 - 15.25
|
SEX OG POLITIKK Ellen Hansen Ella deFigueiredo Lykke
|
15.25 - 15.37
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 5 instanser:
|
15.38 - 15.41
|
AKADEMIKERNE Christine Meling, organisasjonssjef Joakim Østbye, seniorrådgiver Grethe Lunde, seniorrådgiver
|
15.41 - 15.44
|
NORSK LEKTORLAG Rita Helgesen, leder Helle Christin Nyhuus, 1. nestleder
|
15.44 - 15.49
|
TEKNA - TEKNISK-NATURVITENSKAPELIG FORENING OG TEKNA STUDENT Lars Olav Grøvik, president Erlend Hermansen, studentleder Birgitte Jordahl, seniorrådgiver
|
15.49 - 15.52
|
ECONA Tore Vamraak, sjeføkonom Nina Riibe, administrerende direktør Svein-Egil Jørgensen, avdelingsleder Marie Rønnevik, studentutvalgsleder
|
15.52 - 16.02
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 4 instanser:
|
16.03 - 16.06
|
YS - YRKESORGANISASJONENES SENTRALFORBUND Erik Kollerud, leder Bente Søgaard, spesialrådgiver
|
16.06 - 16.09
|
NORSK KIROPRAKTORFORENING Hans Otto Engvold, generalsekretær Espen Ohren, leder
|
16.09 - 16.12
|
NORSK MANUELLTERAPEUTFORENING Peter Christian Lehne, leder Hans Olav Velle, fagansvarlig
|
16.12 - 16.15
|
KA ARBEIDSGIVERORGANISASJON FOR KIRKELIGE VIRKSOMHETER Jens A. Bjelland, spesialrådgiver Marit Brandt Lågøyr, direktør, avd. for sektorpolitikk
|
16.15 - 16.25
|
Felles spørsmålsrunde
|