Knutsen, Eigil

Knutsen, Eigil (1988-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Hordaland 2021-2025
Leder
Finanskomiteen
Ansiennitet:
5 år, 143 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Finanskomiteen

Leder
21.10.2021 - 30.09.2025

Valgkomiteen

Medlem
09.10.2021 - 30.09.2025

Arbeiderpartiet

Medlem gruppestyret
18.10.2021 - 30.09.2025

Biografi

Personalia

  • Født 28.10.1988 i Haugesund, Rogaland

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 2013 - 2017, A.
  • Representant nr 10 for Hordaland, 2017 - 2021, A.
  • Representant nr 9 for Hordaland, 2021 - 2025, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Finanskomiteen, 12.10.2017 - 19.01.2018
    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 19.01.2018 - 04.10.2019
    Medlem, Finanskomiteen, 04.10.2019 - 30.09.2021
    Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 17.06.2021 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem, Valgkomiteen, 09.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Finanskomiteen, 19.10.2021 - 21.10.2021
    Leder, Finanskomiteen, 21.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2021-2025

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 18.10.2021 - 30.09.2025

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Samfunnsøkonomi, mastergrad, Universitetet i Bergen 2008-2013

Yrke

  • Politisk rådgiver i Bergen kommune 2015-2017

Verv

Tillitsverv i partier

  • Leder Bergen AUF 2011-2012
  • Leder Bergen Arbeiderparti 2015-2015