Lunde, Heidi Nordby

Lunde, Heidi Nordby (1973-)

Parti:
Høyre
Representant for
Oslo 2021-2025
Medlem
Finanskomiteen
Ansiennitet:
8 år, 9 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 03.02.1973

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 3 for Oslo, 1993 - 1997, FrP. (01.10.1993 - 03.05.1994)
  • Vararepresentant nr 3 for Oslo, 1993 - 1997, Uav. (03.05.1994 - 30.09.1997)
  • Vararepresentant nr 3 for Oslo, 2009 - 2013, H.
  • Vararepresentant nr 1 for Oslo, 2013 - 2017, H.
  • Representant nr 13 for Oslo, 2017 - 2021, H.
  • Representant nr 9 for Oslo, 2021 - 2025, H.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 16.10.2013-30.09.2017 for Ine Eriksen Søreide.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Finanskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 12.10.2017 - 17.10.2017
    Andre nestleder, Arbeids- og sosialkomiteen, 17.10.2017 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem, Finanskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 24.10.2013 - 30.09.2017
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2015 - 30.09.2016
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 23.05.2016 - 30.09.2017

    2017-2021

    Nestleder, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 24.10.2017 - 30.09.2021