Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden
Myrvold, Hans Inge

Myrvold, Hans Inge (1985-)

Parti:
Senterpartiet
Representant for
Hordaland 2021-2025
Ansiennitet:
2 år, 345 dager

Gå til bildegalleri

Myrvold, Hans Inge møter fast for Toppe, Kjersti.

Biografi

Personalia

  • Født 25.01.1985 i Kvinnherad, Hordaland

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 2017 - 2021, Sp.
  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 2021 - 2025, Sp.

Vararepresentasjoner

  • Møter fast som representant fra 14.10.2021 for Kjersti Toppe.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2021-2025

    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 19.10.2021 - 29.09.2023
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 29.09.2023 - 30.09.2025

Utdanning og yrkeserfaring

Yrke

  • Dagleg leiar Hans M Myrvold 2009-2012
  • Bedriftsrådgjevar Vest-Systempartner AS 2012-2016
  • Eigar og dagleg leiar Supplèr AS 2016-2019

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Kvinnherad Kommunestyre 2011-2015
  • Varaordfører Kvinnherad Kommunestyre 2015-2019
  • Ordfører Kvinnherad Kommunestyre 2019-2023

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem Fylkesting, Hordaland 2015-2019
  • Varamedlem Fylkesting, Vestland 2019-2023

Offentlige verv

  • Meddommar Sunnhordland tingrett, Stord 2011-2017