Teknisk omlegging av nett-tv og videoarkivet

På grunn av en teknisk omlegging vil Stortingets nett-tv og videoarkivløsning være utilgjengelig fra kl. 14.30 til ca. kl. 17.00 torsdag 15. april. For noen brukere vil løsningen være utilgjengelig enda lenger. Vi beklager de ulemper dette kan medføre.

Heggø, Ingrid

Heggø, Ingrid (1961-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Sogn og Fjordane 2017-2021
Medlem
Finanskomiteen
Ansiennitet:
15 år, 197 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 12.08.1961 i Høyanger, Sogn og Fjordane
  • Datter av vegarbeidar Johannes Nesheim (1921-1988) og husmor Margot Idunn Bjørketun (1937-2003)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Sogn og Fjordane, 1997 - 2001, A.
  • Representant nr 4 for Sogn og Fjordane, 2005 - 2009, A.
  • Representant nr 1 for Sogn og Fjordane, 2009 - 2013, A.
  • Representant nr 1 for Sogn og Fjordane, 2013 - 2017, A.
  • Representant nr 2 for Sogn og Fjordane, 2017 - 2021, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Justiskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Næringskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Næringskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Finanskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Den interparlamentariske union (IPU), 10.11.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Stortingets delegasjon til Den interparlamentariske union (IPU), 22.10.2009 - 05.11.2009
    Leder, Stortingets delegasjon til Den interparlamentariske union (IPU), 05.11.2009 - 09.10.2012
    Leder, Stortingets delegasjon til Den interparlamentariske union (IPU), 09.10.2012 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 12.11.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 07.11.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2009-2013

    Vara innpisker, Arbeiderpartiet, 08.10.2009 - 02.10.2010
    Innpisker, Arbeiderpartiet, 02.10.2010 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Balestrand barne- og ungdomsskole 1968-1977
  • Høyanger videregående skole, samfunnsfag 1977-1980
  • Grunnutdanning i bank, BI 1981-1983
  • Bankfaglig eksamen, BI 1983-1988
  • Internasjonalisering, BI 1998
  • Bedriftsanalyse I og II, BI 1999-2000
  • Strategisk ledelse og bedriftsutvikling, BI 2000

Yrke

  • Operatør ved Fundo Aluminium 1980-1981
  • Div. stillinger i Vestlandsbanken og Fokus Bank 1981-2001
  • Fylkessekretær i Arbeiderpartiet 2001-2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Høyanger kommunestyre 1991-1995, varaordfører 1995-1999, 1999-2003

Offentlige verv

  • Nestleder Oppvekstutvalget, Høyanger 1991-1995

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret i Høyanger AUF 1977-1980
  • Medlem Styret i Sogn og Fjordane AUF 1977-1980
  • Kasserer/medlem Styret i Høyanger Arbeiderparti 1992-1995, medlem 1995-2003, kasserer/medlem 2003-2005
  • Sekretær Sogn og Fjordane Arbeiderparti 2001-2005
  • Medlem sentralstyret i DNA fra 2007

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Løvebakken mållag 2005-2009, leder 2009-2015
  • Medlem Styret i Røde Kors, idrettslag og ungdomslag

Andre administrative verv

  • Leder Styret for Høyanger-Gulen bompengeselskap

Litteratur

  • Gaute Ljotebø (red.): Frå Holck til Heggø: det norske demokratiet 1814-2014 sett frå Høyanger, Høyanger kommune Høyanger 2014