Prestbakmo, Ivar B.

Prestbakmo, Ivar B. (1968-)

Parti:
Senterpartiet
Representant for
Troms 2021-2025
Medlem
Justiskomiteen
Ansiennitet:
1 år, 20 dager

Gå til bildegalleri

Prestbakmo, Ivar B. møter fast for Borch, Sandra.

Biografi

Personalia

  • Født 07.11.1968

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Troms, 1993 - 1997, Sp.
  • Vararepresentant nr 3 for Troms, 1997 - 2001, Sp.
  • Vararepresentant nr 1 for Troms, 2021 - 2025, Sp.

Vararepresentasjoner

  • Møter fast som representant fra 14.10.2021 for Sandra Borch.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2021-2025

    Medlem, Justiskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025
    Varamedlem, Valgkomiteen, 26.10.2021 - 30.09.2025

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Sjøvegan videregående skole, allmenfag 1984-1987
  • Sogn og Fjordane Distriktshøgskule, samfunnsfag 1990-1991
  • Høgskolen i Harstad, offentlig politikk og administrasjon 1991-1992
  • Høgskolen i Harstad, reiseliv og turisme 1992-1994
  • Universitetet i Tromsø, mellomfag statsvitenskap 1995

Yrke

  • Avløser 1987-1990 (Avbrutt av førstegangstjeneste i forsvaret)
  • Regionsekretær NTEU Sør-Troms 1994
  • Produktutvikler ST Opplevelser AS 1994-1996
  • Undgomsekretær 1996-1997
  • Fylkessekretær Troms Sp 1997-1999

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Salangen Formannskap 1995-1999
  • Ordfører Salangen Formannskap 1999-2003, 2003-2007, 2007-2011, 2011-2014

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem Fylkesting, Troms 1995-1999
  • Medlem Fylkesting, Troms 1999-2003
  • Medlem Fylkesting, Troms 2007-2011
  • Medlem Fylkesting, Troms 2011-2014
  • Medlem Fylkesråd, Troms 2014-2015 Fylkesråd for samferdsel og miljø
  • Medlem Fylkesråd, Troms 2015-2019 Fylkesråd for samferdsel og miljø
  • Fylkesordfører Fylkesting, Troms og Finnmark 2019-2023 Permisjon fra 14. oktober 2021

Offentlige verv

  • Medlem og nestleder Fylkesstyret KS Troms 2011-2019
  • Styremedlem Hovedstyret KS 2016-2024 (Permisjon fra 14. oktober 2021)
  • Styremedlem Fylkesstyret KS Troms og Finnmark 2019-2023 (Permisjon fra 14. oktober 2021)

Tillitsverv i partier

  • Sentralstyremedlem Senterungdommen 1992-1996
  • Visepresident NCF 1994-1996
  • Ungdomssekretær Troms Senterparti 1996-1997
  • Fylkessekretær Troms Senterparti 1997-1999
  • Fylkesleder Troms Senterparti 2006-2012
  • Sentralstyremedlem Senterpartiet 2017-2023

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Øvre Salangen IL 1990-1991
  • Leder Salangen IF Fotball 2001-2005
  • Leder Salangen IF Fotball 2013-2016