Teknisk omlegging av nett-tv og videoarkivet

På grunn av en teknisk omlegging vil Stortingets nett-tv og videoarkivløsning være utilgjengelig fra kl. 14.30 til ca. kl. 17.00 torsdag 15. april. For noen brukere vil løsningen være utilgjengelig enda lenger. Vi beklager de ulemper dette kan medføre.

Bøhler, Jan

Bøhler, Jan (1952-)

Parti:
Senterpartiet
Representant for
Oslo 2017-2021
Medlem
Justiskomiteen
Ansiennitet:
15 år, 197 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 01.03.1952

Stortingsperioder

  • Representant nr 8 for Oslo, 2005 - 2009, A.
  • Representant nr 7 for Oslo, 2009 - 2013, A.
  • Representant nr 14 for Oslo, 2013 - 2017, A.
  • Representant nr 8 for Oslo, 2017 - 2021, A. (01.10.2017 - 02.10.2020)
  • Representant nr 8 for Oslo, 2017 - 2021, Sp. (02.10.2020 - 30.09.2021)

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Andre nestleder, Helse- og omsorgskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Første nestleder, Justiskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 20.06.2013 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Justiskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2009-2013

    Første nestleder, Den særskilte komité til å behandle redegjørelse fra justisministeren og forsvarsministeren i Stortingets møte 10. november 2011 om angrepene 22. juli, 17.11.2011 - 08.03.2012

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2005-2009

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 18.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 08.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Utenriksdepartementet, 26.01.2001 - 19.10.2001

Verv

Tillitsverv i partier

  • Medlem DNAs sentralstyre 2002-2013
  • Partisekretær Oslo Arbeiderparti 2002-2004, leder 2004-2016