Freiberg, Kjell-Børge

Freiberg, Kjell-Børge (1971-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Nordland 2017-2021
Medlem
Helse- og omsorgskomiteen
Ansiennitet:
2 år, 181 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Helse- og omsorgskomiteen

Medlem
29.01.2020 - 30.09.2021

Fremskrittspartiet

Andre vara innpisker
28.01.2020 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 27.04.1971

Stortingsperioder

  • Representant nr 4 for Nordland, 2017 - 2021, FrP.

Vararepresentasjoner

  • Medlem av Regjeringen 31.08.2018-18.12.2019, Dagfinn Henrik Olsen møtte som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Næringskomiteen, 12.10.2017 - 31.08.2018
    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 07.01.2020 - 29.01.2020
    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 29.01.2020 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2017-2021

    Tredje vara innpisker, Fremskrittspartiet, 03.10.2017 - 31.08.2018
    Andre vara innpisker, Fremskrittspartiet, 28.01.2020 - 30.09.2021

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Olje- og energidepartementet, 23.10.2015 - 21.06.2017
    Statsråd, Olje- og energidepartementet, 31.08.2018 - 18.12.2019

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Ordfører Hadsel kommunestyre 2007-2011, 2011-2015