Leirtrø, Kirsti

Leirtrø, Kirsti (1963-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Sør-Trøndelag 2017-2021
Medlem
Transport- og kommunikasjonskomiteen
Ansiennitet:
2 år, 282 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 27.08.1963 i Stjørdal, Nord-Trøndelag
  • Datter av Yrkesmilitær Kåre Leirtrø (1931-1997) og Rådgiver Personaltjeneste Brit Vinje (1941-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 9 for Sør-Trøndelag, 2017 - 2021, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Ørland Ungdomsskole 1976-1979
  • Hovde Videregående skole, Hustell og Vevlinje 1979-1980
  • Ørland Videregående skole, Handel og Kontor 1980-1981
  • Frol Videregående, Kontor og Administrasjon 1981-1982
  • Fosen Videregående, Språk og saksbehandling 1991-1992
  • Trondheim Økonomiske Høgskole, Markedsføring og Økonomi 1993-1995
  • Næringsakademiet, IT-kandidat 1996-1997
  • Høgskolen i Nesna, Informatikk 1999-2001
  • Høgskolen i Sør-Trøndelag, Informatikk 2010-2012

Yrke

  • Kontorassistent, Trondheim og Omegn Boligbyggelag 1982-1983
  • Kontormedarbeider Forsvaret, Ørland Hovedflystasjon 1984-1985
  • Kontormedarbeider Ørland kommune 1985-1994
  • Ørland kommune, IKT-ansvarlig 1994-2013
  • Ørland og Bjugn kommune, IT-sjef 2003-2013

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Ørland kommunestyre 1995-1999

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Sør-Trøndelag 2003-2017
  • Medlem fylkesutvalg, Sør-Trøndelag 2013-2017

Tillitsverv i partier

  • Styremedlem Sør-Trøndelag Arbeiderparti 1998-2001
  • Leder Ørland Arbeiderparti 2008-2016

Andre administrative verv

  • Styreleder Kystmuseet, Hitra 2006-2019