Berg, Lan Marie Nguyen

Berg, Lan Marie Nguyen (1987-)

Parti:
Miljøpartiet De Grønne
Representant for
Oslo 2021-2025
Medlem
Finanskomiteen
Ansiennitet:
0 år, 364 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Den utvidede utenriks- og forsvarskomité

Medlem
24.08.2022 - 30.09.2025

Finanskomiteen

Medlem
28.01.2022 - 30.09.2025

Valgkomiteen

Varamedlem
09.10.2021 - 30.09.2025

Miljøpartiet De Grønne

Leder gruppestyret
24.08.2022 - 30.09.2025

Biografi

Personalia

  • Født 04.03.1987

Stortingsperioder

  • Representant nr 7 for Oslo, 2021 - 2025, MDG.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2021-2025

    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 19.10.2021 - 21.10.2021
    Første nestleder, Energi- og miljøkomiteen, 21.10.2021 - 28.01.2022
    Medlem, Finanskomiteen, 28.01.2022 - 30.09.2025
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 24.08.2022 - 30.09.2025

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2021-2025

    Nestleder gruppestyret, Miljøpartiet De Grønne, 01.10.2021 - 24.08.2022
    Leder gruppestyret, Miljøpartiet De Grønne, 24.08.2022 - 30.09.2025