Myhrvold, Ole André

Myhrvold, Ole André (1978-)

Parti:
Senterpartiet
Representant for
Østfold 2017-2021
Medlem
Energi- og miljøkomiteen
Ansiennitet:
3 år, 305 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 10.06.1978
  • Sønn av Industriarbeider Ole Eugen Myhrvold (1944-1996) og Hjelpepleier Liv Wilson (1947-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 7 for Østfold, 2017 - 2021, Sp.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2017 - 30.09.2020
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2019 - 30.09.2020
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 13.10.2020 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Universitetet i Oslo, Ex.fac og ex.phil. fra 1999
  • Høyskolen i Hedmark, informasjon og samfunnskontakt 1999-2001

Yrke

  • Sommerjobb, Nordox Industrier 1993-1997 (Vaktmesteroppgaver og bud)
  • Servitør, resepsjonist og bartender, Taverna Motell og kafeteria 1998-2001 (Sommerjobb og helgevakter)
  • Kreativ medarbeider, Senterungdommens Landsforbund 1998-1999
  • Kommunikasjonsrådgiver, Storm kommunikasjon AS 2001-2002
  • Journalist, Nationen fra 2001 (Vikariat)
  • Informasjonsrådgiver, Coop NKL BA 2002-2006
  • Informasjonssjef, Coop Norge SA 2006-2011
  • Næringspolitisk sjef, Coop Norge SA fra 2011 (I permisjon siden 2011)

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Trøgstad formannskap 2009-2011
  • Ordfører Trøgstad kommunestyre 2011-2015, 2015-2017

Tillitsverv i partier

  • Leder Trøgstad Senterungdom 1992-1994
  • Leder Østfold Senterundom 1995-1998
  • 1. vara til sentralstyret Senterungdommens Landsforbund 1997-1998, Politisk nestleder 1998-2000

Tillitsverv i organisasjoner

  • Bygdepolitisk leder Trøgstad Bygdeungdomslag 1991-1993
  • Styremedlem Trøgstad Nei til EU 1992-1997
  • 1. vararepresentant Østfold Bygdeungdomslag 1993-1994
  • Landsstyremedlem Ungdom mot EU 2000-2001

Andre administrative verv

  • Leder Handel og kontor-klubben i Coop NKL BA 2006-2010
  • Styremedlem Coop Norge SA 2007-2009 (Ansattevalgt)