Teknisk omlegging av nett-tv og videoarkivet

På grunn av en teknisk omlegging vil Stortingets nett-tv og videoarkivløsning være utilgjengelig fra kl. 14.30 til ca. kl. 17.00 torsdag 15. april. For noen brukere vil løsningen være utilgjengelig enda lenger. Vi beklager de ulemper dette kan medføre.

Lauvås, Stein Erik

Lauvås, Stein Erik (1965-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Østfold 2017-2021
Andre nestleder
Kommunal- og forvaltningskomiteen
Ansiennitet:
7 år, 256 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Kommunal- og forvaltningskomiteen

Andre nestleder
12.03.2020 - 30.09.2021

Valgkomiteen

Medlem
07.10.2017 - 30.09.2021

Stortingets delegasjon til Nordisk råd

Medlem
17.10.2017 - 30.09.2021

Arbeiderpartiet

Medlem gruppestyret
12.03.2020 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 03.05.1965 i Porsgrunn, Telemark
  • Sønn av drosjeeier Jan Borgen (1934-2001) og fabrikkarbeider/husmor Ingerid Lauvås (1939-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Østfold, 2001 - 2005, A.
  • Vararepresentant nr 4 for Østfold, 2005 - 2009, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Østfold, 2009 - 2013, A.
  • Representant nr 6 for Østfold, 2013 - 2017, A.
  • Representant nr 1 for Østfold, 2017 - 2021, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 12.10.2017 - 12.03.2020
    Andre nestleder, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 12.03.2020 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 24.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2017-2021

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 12.03.2020 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Grunnskole 1972-1981
  • Luftforsvaret 1985-1986
  • Borg videregående skole, bilmekaniker 1987

Yrke

  • Hjelpearbeider, Lundeby & co 1982-1983
  • Vegarbeider, Statens veivesen 1983 (vikariat)
  • Fabrikkarbeider, Viking Dekk Askim 1984
  • Bilverkstedet Mosbæk & co 1986-1989
  • Servicearbeider, Ørje Truck Stop 1989-1994
  • Ungdomssekretær i AUF/LO Østfold 1994
  • Ungdomssekretær i LO Østfold 1995-1998
  • Distriktssekretær i LO Østfold 1998 (vikariat)
  • Regionssekretær i Handel og Kontor 1999 (vikariat), 2001-2003
  • Generalsekretær i Norsk Filmforbund 1999-2001

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Marker kommunestyre 1991-1995, ordfører 2003-2007, 2007-2011, 2011-2013

Offentlige verv

  • Leder Haldenvassdragets Kanalselskap AS 2004-2011
  • Medlem Styret for Østfold Energi AS 2012-2014

Tillitsverv i partier

  • Leder Marker AUF 1987-1993
  • Leder Marker Arbeiderparti 2001-2013
  • Styremedlem Østfold Arbeiderparti 2008-2010, leder fra 2014

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Handel og Kontor Region Øst 1996-2000
  • Leder Stiftelsen DS Engebret Soot 1998-2001