Staalesen, Siri Gåsemyr

Staalesen, Siri Gåsemyr (1973-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Oslo 2017-2021
Medlem
Kommunal- og forvaltningskomiteen
Ansiennitet:
2 år, 365 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 30.06.1973

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 6 for Oslo, 2009 - 2013, A.
  • Representant nr 12 for Oslo, 2017 - 2021, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2017 - 30.09.2020

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Historie hovedfag, Universitetet i Oslo til 1999
  • Lambertseter videregående skole 1989-1992

Yrke

  • Plan- og bygningsetaten, Oslo kommune 2000-2001
  • Lærer, den norske skolen i Luxemburg 2001-2001
  • Innvandringsavdelingen, Kommunaldepartementet 2003-2005
  • Integrerings- og mangfoldsavdelingen, Arbeids- og integreringsdepartementet 2005-2007
  • Plan- og bygningsetaten, Oslo kommune (Groruddalssatsingen) 2007-2010
  • Planavdelingen, Miljøverndepartementet (Groruddalssatsingen) 2010-2012

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Oslo bystyre 2007-2011, 2011-2015

Tillitsverv i partier

  • Nestleder Holmlia Arbeiderpartilag 2005-2011
  • Leder Kvinnenettverket i Oslo Arbeiderparti 2010-2012
  • Leder Nordstrand Arbeiderpartilag 2011-2013
  • Partisekretær Oslo Arbeiderparti 2012-2018