Gjelsvik, Sigbjørn

Gjelsvik, Sigbjørn (1974-)

Parti:
Senterpartiet
Representant for
Akershus 2021-2025
Leder
Transport- og kommunikasjonskomiteen
Ansiennitet:
6 år, 156 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 30.03.1974

Stortingsperioder

  • Representant nr 11 for Akershus, 2017 - 2021, Sp.
  • Representant nr 6 for Akershus, 2021 - 2025, Sp.

Vararepresentasjoner

  • Medlem av Regjeringen 12.04.2022-16.10.2023, Kari Mette Prestrud møtte som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 02.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Finanskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem, Finanskomiteen, 19.10.2021 - 12.04.2022
    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 18.10.2023 - 18.10.2023
    Leder, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 19.10.2023 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjoner

  • 2017-2021

    Medlem, Europautvalget, 24.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 24.10.2017 - 30.09.2021

    2021-2025

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 28.10.2021 - 12.04.2022

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2017-2021

    Første varamedlem gruppestyret, Senterpartiet, 02.10.2017 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem gruppestyret, Senterpartiet, 18.10.2023 - 30.09.2025

Medlemskap i regjering

  • Statsråd, Kommunal- og distriktsdepartementet, 12.04.2022 - 16.10.2023