Borch, Sandra

Borch, Sandra (1988-)

Parti:
Senterpartiet
Representant for
Troms 2021-2025
Medlem
Justiskomiteen
Ansiennitet:
6 år, 153 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 23.04.1988

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Troms, 2009 - 2013, Sp.
  • Representant nr 4 for Troms, 2017 - 2021, Sp.
  • Representant nr 2 for Troms, 2021 - 2025, Sp.

Vararepresentasjoner

  • Medlem av Regjeringen 14.10.2021-23.01.2024, Ivar B. Prestbakmo møtte som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem, Justiskomiteen, 08.02.2024 - 30.09.2025

Medlemskap i regjering

  • Statsråd, Landbruks- og matdepartementet, 14.10.2021 - 04.08.2023
    Statsråd, Kunnskapsdepartementet, 04.08.2023 - 23.01.2024