Borch, Sandra

Borch, Sandra (1988-)

Landbruks- og matminister
Parti:
Senterpartiet
Representant for
Troms 2021-2025
Ansiennitet:
4 år, 58 dager

Gå til bildegalleri

Prestbakmo, Ivar B. møter fast for Borch, Sandra.

Tilhører

Landbruks- og matdepartementet

Statsråd
14.10.2021 -

Biografi

Personalia

  • Født 23.04.1988

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Troms, 2009 - 2013, Sp.
  • Representant nr 4 for Troms, 2017 - 2021, Sp.
  • Representant nr 2 for Troms, 2021 - 2025, Sp.

Vararepresentasjoner

  • Medlem av Regjeringen 14.10.2021-30.09.2025, Ivar B. Prestbakmo møtte som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i regjering

  • Statsråd, Landbruks- og matdepartementet, 14.10.2021 -