Teknisk omlegging av nett-tv og videoarkivet

På grunn av en teknisk omlegging vil Stortingets nett-tv og videoarkivløsning være utilgjengelig fra kl. 14.30 til ca. kl. 17.00 torsdag 15. april. For noen brukere vil løsningen være utilgjengelig enda lenger. Vi beklager de ulemper dette kan medføre.

Heggelund, Stefan

Heggelund, Stefan (1984-)

Parti:
Høyre
Representant for
Oslo 2017-2021
Andre nestleder
Energi- og miljøkomiteen
Ansiennitet:
7 år, 197 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 08.10.1984 i Lørenskog, Akershus
  • Sønn av siviløkonom Jan Magne Heggelund (1949-) og lektor Eva Brittmark (1949-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 18 for Oslo, 2013 - 2017, H.
  • Representant nr 19 for Oslo, 2017 - 2021, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 12.10.2017 - 30.01.2020
    Andre nestleder, Energi- og miljøkomiteen, 30.01.2020 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Bachelor of Management, Handelshøyskolen BI
  • Allmennfaglig studieretning, Hartvig Nissens videregående skole 2000-2003
  • Danvik Folkehøyskole 2004-2005

Yrke

  • Kommunikasjonsrådgiver, JKL 2009-2011
  • Kommunikasjonsrådgiver, Nordic Choice Hotels 2011-2013

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Oslo bystyre 2011-2013 (permisjon)

Tillitsverv i partier

  • Medlem Hovedstyret i Oslo Høyre 2005-2006
  • Medlem Oslo Høyres abeidsutvalg 2005-2006
  • Leder Oslo Unge Høyre 2005-2006
  • Medlem Sentralstyret i Unge Høyres Landsforbund 2006-2008
  • Byrådssekretær Oslo Høyre 2007, 2009
  • Andre nestleder Unge Høyres Landsforbund 2008-2010
  • Medlem Hovedstyret i Olso Høyre fra 2011