Teknisk omlegging av nett-tv og videoarkivet

På grunn av en teknisk omlegging vil Stortingets nett-tv og videoarkivløsning være utilgjengelig fra kl. 14.30 til ca. kl. 17.00 torsdag 15. april. For noen brukere vil løsningen være utilgjengelig enda lenger. Vi beklager de ulemper dette kan medføre.

Breivik, Terje

Breivik, Terje (1965-)

Parti:
Venstre
Representant for
Hordaland 2017-2021
Medlem
Kontroll- og konstitusjonskomiteen
Ansiennitet:
7 år, 197 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 24.03.1965

Stortingsperioder

  • Representant nr 11 for Hordaland, 2013 - 2017, V.
  • Representant nr 15 for Hordaland, 2017 - 2021, V.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Finanskomiteen, 01.10.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 12.10.2017 - 30.01.2018
    Medlem, Finanskomiteen, 12.10.2017 - 30.01.2018
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 18.01.2018 - 30.09.2021
    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 30.01.2018 - 30.01.2020
    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 30.01.2020 - 30.09.2021

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2017-2021

    Medlem, Den særskilte komité for å behandle spesielle saker vedrørende korona-krisen, 16.03.2020 - 30.09.2021
    Medlem, Den særskilte komité for å behandle Særskilt melding fra EOS-utvalget (Dokument 7:2 (2020-2021)), 25.02.2021 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2017-2021

    Leder gruppestyret, Venstre, 18.01.2018 - 30.09.2021

Verv

Tillitsverv i partier

  • Nestleder Venstre 2012-2020