Halleland, Terje

Halleland, Terje (1966-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Rogaland 2021-2025
Ansiennitet:
4 år, 144 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Fremskrittspartiet

Medlem gruppestyret
01.10.2021 - 30.09.2025

Fremskrittspartiet

Innpisker
01.10.2021 - 30.09.2025

Biografi

Personalia

  • Født 14.04.1966

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 3 for Rogaland, 2005 - 2009, FrP.
  • Vararepresentant nr 1 for Rogaland, 2009 - 2013, FrP.
  • Representant nr 12 for Rogaland, 2017 - 2021, FrP.
  • Representant nr 8 for Rogaland, 2021 - 2025, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 24.10.2017 - 30.09.2021
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2018 - 30.09.2019

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2021-2025

    Medlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.2021 - 30.09.2025
    Innpisker, Fremskrittspartiet, 01.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i regjering

  • Konstituert statssekretær, Landbruks- og matdepartementet, 15.04.2016 - 30.04.2017

Verv

Tillitsverv i partier

  • Varamedlem FrPs sentralstyre fra 2013