Konradsen, Åge

Konradsen, Åge (1954-)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant
for Troms 2001-2005
Ansiennitet:
4 år, 4 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 28.09.1954 i Lenvik, Troms
  • Sønn av anleggsarbeider Arthur Konradsen (1918-) og industriarbeider Elise Leiknes (1914-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Troms, 1997 - 2001, H.
  • Representant nr 2 for Troms, 2001 - 2005, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2001-2005

    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 22.10.2001 - 30.09.2005
    Medlem, Forsvarskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

Medlemskap i delegasjoner

  • 2001-2005

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 17.10.2002 - 30.09.2005
    Medlem, Stortingets delegasjon til Den vesteuropeiske unions (VEUs) parlamentariske forsamling, 16.11.2001 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Lærerhøyskole i Alta
  • 1. avd. spesialpedagogikk
  • Div. fag, BI
  • Leiknes folkeskole
  • Finnsnes realskole
  • Finnsnes gymnas

Yrke

  • Nestleder og avdelingsleder for Arbeidskontoret for Midt-Troms
  • Lærer i grunnskolen

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Lenvik formannskap 1991-1995
  • Ordfører Lenvik kommunestyre 1995-1999, 1999-2001

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Senja Avfallselskap fra 1995
  • Medlem interkommunal samarbeidsnemnd 1995-2001
  • Varamedlem Styret for Troms Kraft A/S fra 1999
  • Varamedlem A/S Vinmonopolets styre fra 2000
  • Varamedlem Styret for TIRB A/S fra 2000
  • Medlem en rekke kommunale nemnder, Lenvik

Tillitsverv i partier

  • Medlem Sentralstyret i Høyre fra 1993
  • Leder Troms Høyre fra 1993
  • Leder Lenvik Høyre

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for lokallag av Redningsselskapet
  • Medlem Styret for lokallag av Norges Røde kors