Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Moløkken, Aase ( 1930- )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for Buskerud 1985-1989
Ansiennitet: 11 år, 39 dager

Biografi

Personalia

Født 27.04.1930 i Norderhov, Buskerud
Datter av stasjonsmester Karenius Lærum (1879-1956) og husmor Linda Johansen (1889-1963)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 2 for Buskerud, 1973 - 1977, A.
Vararepresentant nr 1 for Buskerud, 1977 - 1981, A.
Vararepresentant nr 1 for Buskerud, 1981 - 1985, A.
Representant nr 7 for Buskerud, 1981 - 1985, A.
Representant nr 7 for Buskerud, 1985 - 1989, A.

Vararepresentasjoner

Rykket opp som representant 05.10.1980 etter Tor Oftedals død.

Medlemskap i stortingskomiteer

1977-81

Medlem, Administrasjonskomiteen, 13.10.1980 - 30.09.1981

1981-85

Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 19.01.1982 - 30.09.1985

1985-89

Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989

Medlemskap i delegasjoner

1981-85

Vararepresentant, FNs generalforsamling, 01.01.1983 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskoleeksamen 1947
  • Barnepleierskole 1948
  • Handelsskole 1949
  • Norges Kommunal- og Sosialskole 1972

Yrke

  • Kontorfullmektig i bokhandel 1959-1967
  • Kontorfullmektig ved Ringerike sosialkontor 1967-1973
  • Sosialkurator ved Ringerike skolepsykologiske kontor 1975-1978

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Kommunenes Sentralforbunds hederstegn 1999
  • H.M. Kongens fortjenstmedalje i sølv 2009

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Ringerike formannskap 1971-1975, 1975-1977, 1977-1979, 1991-1995, 1995-1999, 2003-2007

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Buskerud 1995-1999

Offentlige verv

  • Medlem Finansutvalget, Ringerike 1971-1979
  • Medlem Bygningsrådet, Ringerike 1971-1979
  • Domsmann Lagretten 1975-1980
  • Varamedlem Hønefoss menighetsråd 1976-1979
  • Varaformann Barnehagenemnda, Ringerike 1976-1979, formann 1979-1995
  • Medlem General- og regionplanutvalg, Ringerike 1977-1979
  • Varaformann Styret for Hole og Ringerike trygdekontor 1977-1979, formann 1980-1985
  • Leder Likestillingsutvalget 1979-1981
  • Leder Kontrollutvalget 1990-1998
  • Medlem Kontrollkomiteen for Norges Postsparebank 1992-1996

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Hønefoss Arbeiderkvinnelag 1967
  • Formann Hønefoss Arbeiderkvinnelag 1968-1969
  • Formann Ringerike Arbeiderpartis kvinneutvalg 1971-1972, 1985-1989
  • Formann Buskerud Arbeiderpartis kvinneutvalg 1972-1986
  • Medlem Det norske Arbeiderpartis utdanningsutvalg 1975-1979
  • Medlem Det norske Arbeiderpartis landsstyre 1977-1979, varamedlem 1981-1987
  • Nestformann Ringerike Arbeiderparti 1981-1983

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Foreningen Norden, Ringerike 1992-1994
  • Leder Foreningen Norden, Buskerud 1994-2000

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Eikli Industri A/S 1975-1995
  • Medlem Representantskapet for Bøndernes Bank 1978-1987
  • Medlem Kontrollkomiteen i Bøndernes Bank 1980-1987
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget