Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Andersen, Anne Berit ( 1951- )

Høyre
Sist innvalgt som vararepresentant for Vest-Agder 2005-2009
Ansiennitet: 4 år, 34 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 02.12.1951 i Søgne, Vest-Agder
Datter av ekspeditør Kjell Ottar Karlsen (1922-2006) og ekspeditrise Anne Marie Quarstein (1930-1975)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 1 for Vest-Agder, 1997 - 2001, H.
Representant nr 5 for Vest-Agder, 2001 - 2005, H.
Vararepresentant nr 1 for Vest-Agder, 2005 - 2009, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

2001-2005

Medlem, Samferdselskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005
Medlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 30.09.2005

Medlemskap i delegasjoner

2001-2005

Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 17.10.2002 - 30.09.2005
Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2004 -
Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 26.10.2001 - 30.09.2002
Varamedlem, Europautvalget, 06.11.2001 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Nygård skole 1958-1964
  • Søgne ungdomsskole 1964-1967
  • Handelsskole, 1-årig kontorlinje 1968-1969

Yrke

  • Kontoransatt ved Markens Magasin 1969-1971
  • Skolekontoret i Søgne kommune 1971-1972
  • Kontoransatt ved Ullevål sykehus 1973-1978

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Søgne formannskap 1987-1991
  • Ordfører Søgne kommunestyre 1991-1995, 1995-1999, 1999-2001

Offentlige verv

  • Medlem Skolestyret, Søgne 1987-1991
  • Medlem Hovedstyret i Den Norske Stats Husbank 1990-2001
  • Medlem Styret for Destinasjon Sørlandet 1991-2001
  • Medlem Styret for Knutepunkt Sør 1991-2001
  • Medlem Styret for Søgne Industriselskap A/S 1991-2001
  • Medlem Styret for Søgne Næringsråd 1991-2001
  • Medlem Fellesstyret Søgne/Songdalen 1991-2001
  • Varamedlem Styret for Folketrygdfondet fra 2006

Tillitsverv i partier

  • Nestleder Søgne Høyre 1985-1991, leder
  • Medlem Styret i Vest-Agder Høyre fra 1987
  • 2. nestleder Høyre 1998-2002

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Belcanto 1981-1982
  • Dirigent barnekor 1983-1987
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget